Голова військового комітету НАТО заявив, що Альянс готовий до прямої конфронтації з Росією

Пріоритетом НАТО має бути переозброєння, заявив Бауер
Фото: EPA
Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що Альянс готовий до прямої конфронтації з Росією. Про це він сказав в інтерв'ю португальській телерадіокомпанії RTP, яке вийшло 28 січня.

"Так, ми готові", – відповів Бауер на запитання щодо готовності НАТО до прямого воєнного конфлікту.

Він додав, що пріоритетом Альянсу має бути переозброєння. Голова військового комітету Альянсу вважає, що цивільне промислове виробництво країн блоку має бути переорієнтовано на військову сферу. Він виступає за "воєнну економіку мирного часу". Бауер також зазначив, що НАТО "втратив монополію на воєнну ініціативу".

Бауер нагадав, що під час минулорічного саміту в Мадриді глави країн НАТО ухвалили рішення розмістити ще чотири бойові групи у Словаччині, Угорщині, Румунії і Болгарії, окрім тих, які вже були у країнах Балтики й Польщі.

Контекст:

24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну. Із самого початку, за даними СБУ, він розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. У квітні росіян вигнали з північних областей, зараз бої тривають на сході та півдні країни.

У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну НАТО розгорнув додаткові сили в Європі. Як повідомляють на сайті Альянсу, понад 40 тис. військовослужбовців перебувають зараз під безпосереднім командуванням НАТО у східній частині Альянсу. На додаток до наявних бойових груп у Латвії, Литві, Польщі й Естонії Альянс створив ще чотири групи у Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині. Ці вісім бойових груп розміщуються вздовж усього східного флангу НАТО, від Балтійського моря на півночі до Чорного моря на півдні, уточнили в Альянсі.

Окрім того, НАТО збільшив свою повітряну присутність у Східній Європі додатковими винищувачами, літаками-розвідниками і танкерами, зазначили у пресслужбі Альянсу. Із лютого 2022 року літаки НАТО здійснюють регулярне патрулювання над Східною Європою та регіоном Балтійського моря для відстеження російських бойових літаків.