Гордон: Росія технологічно відстала від країн Заходу на віки. Вона не в змозі створити нічого свого, може тільки псувати та паскудити G

Гордон: Росія практично не робить нічого сама. Я давно хотів взяти інтерв'ю у Калашникова, мені сказали: "Він фасад, він же не придумав автомат. Це Шмайсер, сидячи в Іжевську, все винайшов"
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com
Росія є технологічно відсталою країною, яка не може конкурувати з країнами Заходу. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив засновник видання Дмитро Гордон.

"Я про це багато років говорю, варто подивитися будь-які мої ефіри: Росія технологічно відстала від розвинених країн Заходу на віки, тому що ця країна не виробляє практично нічого сама", – сказав Гордон.

Журналіст нагадав, що відразу після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, у квітні, спікерка Ради Федерації Валентина Матвієнко скаржилася, що російська економіка повністю залежить від імпорту. "Для мене було якимось відкриттям: у нас цвяхи імпортні, не називатиму країну [звідки йде імпорт], здогадайтеся з трьох разів. Ми навіть цвяхів не виготовляємо в країні, яка виробляє стільки металу", – сказала тоді Матвієнко (відео її виступу опублікувало "Радио Свобода").

"Звісно! У вас і сірників не роблять. У вас нічого не роблять, а що роблять, то роблять на західному обладнання, – відреагував Гордон. – Тому що ви не в змозі створити нічого свого, ви в змозі тільки псувати та паскудити. Візьми будь-якого російського чиновника, навіть чиновника: одяг – із Заходу або з Китаю, меблі не свої, комп'ютери, телефон – все не своє. Узагалі нічого в Росії немає – технологічно відстала країна.

Журналіст розповів, як багато років тому хотів записати інтерв'ю з радянським та російським конструктором стрілецької зброї Михайлом Калашниковим, але його відмовили саме тому, що й у сфері озброєння Росія не продукує нових ідей.

"Вони навіть [придуманий не ними] автомат Калашникова назвали ім'ям Калашникова... Я ж свого часу, років 15 тому, хотів узяти інтерв'ю в Калашникова, і мені сказали люди, наближені до нього: "Ну що в нього брати інтерв'ю? Ну він фасад, він же не придумав автомат, це ж [німецький конструктор стрілецької зброї Хуго] Шмайсер, сидячи в Іжевську, все винайшов, і назвали ім'ям простого російського хлопця Калашникова. Але він мало стосунку до цього має" (після Другої світової війни, в 1946 році, Шмайссера з групою конструкторів примусово вивезли в СРСР і направили працювати в Іжевськ, на збройовий завод "Іжмаш", повернутися до Німеччини він зміг у 1952 році. "ГОРДОН")", розповів Гордон.

Журналіст зазначив, що про це в інтерв'ю йому розповідав колишній радянський розвідник, історик і письменник Віктор Суворов.

"У них усе так, вони все тирили. Мені ж Суворов розповідав стільки разів, чим вони займалися, коли він був резидентом ГРУ. Їм надсилали запити із центру – ось такі товсті книжки (це все в моїх інтерв'ю є), – що треба стирити для того, щоб радянська зброя якось працювала. Запчастини, вузли тощо. Вони займалися тим, що тирили, згідно з цими товстими книжками. Ну як тирили? Купували, підкуповували агентуру, – сказав Гордон. – Слухай, голів [у Росії] немає. Голови втекли на Захід, все, що ворушилося, давно в Кремнієвій долині та інших центрах, де щось виробляють".

Журналіст порадив Росії спочатку спробувати випустити "хоч би кнопковий телефон".

"Ну нехай вони не iPhone, нехай вони кнопковий телефон, сука, винайдуть у Росії. Нехай вони автомобіль зроблять. З [російського] ринку пішли всі західні автомобілі, і вони не можуть [якісний] автомобіль зробити, "Ладу" не можуть зробити, щоб скло там піднімалося (після введення проти РФ санкції через напад на Україну російська влада дозволила випускати спрощені версії автомобілів, наприклад, без подушок безпеки та антиблокувальної системи гальм. "ГОРДОН")... Не можуть! Мізків немає, рук немає, ніхера немає, – сказав Гордон. – Вони ще полізли до України... Звісно, вони відгребуть. Вони відгрібають вже, але відгребуть вони не уявляють, наскільки".

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

У рейтингу інноваційних економік світу, який у 2021 році склало агентство Bloomberg, – Bloomberg Innovation Index – перше місце посідає Південна Корея, друге та третє Сінгапур та Швейцарія. Далі йдуть Німеччина, Швеція, Данія, Ізраїль, Фінляндія, Нідерланди та Австрія. США, втративши дві позиції, випали з першої десятки та посіли 11-е місце, Китай 16-те, Росія 24-та, Україна 58-та.

Під час складання рейтингу Bloomberg аналізує десятки критеріїв, зокрема витрати на дослідження та розробки, виробничі потужності та роботу в країні високотехнологічних громадських компаній.