"Готувалася десятиліттями". Фінляндія готова воювати з Росією у разі нападу – командувач збройних сил
Він зазначив, що, хоча Фінляндія має значний арсенал, вирішальний фактор – не так військова техніка, як те, що фіни будуть мотивовані воювати.
За словами генерала, війна в Україні засвідчила, що "найважливіша лінія оборони розташована між вухами".
Він зазначив, що після Другої світової війни Фінляндія підтримувала високий рівень бойової готовності, водночас планомірно розвивала оборону саме для того виду бойових дій, які ведуть в Україні: із масованим застосуванням вогневої потужності, бронетехніки, а також авіації.
Ківінен підтримує вступ Фінляндії у НАТО, але зазначає, що хоча країна виграє від членства в Альянсі, в якому напад на одного члена є нападом на всіх його членів, "насамперед за оборону Фінляндії, як і раніше, відповідатиме Фінляндія".
Reuters нагадує, що у 1940-х роках Фінляндія двічі воювала проти СРСР, втратила десятки тисяч людей і приблизно 10% своєї території.
Тепер у країні з населенням 5,5 млн осіб армія становить приблизно 280 тис. військових, а підготовку як резервісти пройшло 870 тис. осіб. Фінляндія не скасувала військової служби для чоловіків, як це зробили багато інших західних країн після закінчення холодної війни, а також витрачає 2% свого ВВП на оборону, що вище, ніж у багатьох країн НАТО, зазначає Reuters.
Контекст:
Фінляндія та Швеція вирішили переглянути політику позаблоковості після відкритого вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг говорив CNN 4 квітня, що якщо Фінляндія та Швеція подадуть заявки на членство у НАТО, Альянс здатен швидко прийняти їх.
Росія виступала проти і погрожувала розгорнути ядерну зброю біля цих країн. Однак після того, як 14 травня президент Фінляндії Саулі Нійністьо сказав президенту РФ Володимирові Путіну, що найближчими днями Фінляндія має намір подати заявку на членство у НАТО через дії Росії, Путін заявив, що Росія не має проблем з Фінляндією і Швецією, які мають намір вступити у НАТО. Він зазначив, що розширення військової інфраструктури на територію Фінляндії та Швеції "спричинить реакцію у відповідь" із боку РФ.
18 травня Швеція та Фінляндія одночасно подали заявки на вступ у НАТО. Їхній вступ заблокувала Туреччина, яка висунула низку вимог, але північні країни не відмовилися від своїх намірів.