Грозєв: Боюся, Путін може застосувати ядерну зброю проти Польщі G

Грозєв: Я реально боюся, що він може помститися Польщі
Скріншот: Редакция / YouTube
Болгарський журналіст, головний розслідувач міжнародної групи Bellingcat Христо Грозєв вважає, що президент РФ Володимир Путін не застосує ядерної зброї проти України, але може скинути ядерну бомбу на одну з країн – членів НАТО. Таку думку він висловив у інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Я вважаю, що він не може це зробити [в Україні]. Тому що цього ніхто в Росії не зрозуміє, не виправдає. А тим паче, якщо він хоче взагалі мати контроль над цією територією, то це йому не потрібно. Я боюся, що він готовий застосувати ядерну тактичну зброю проти країн, які допомагають Україні, включно з натовськими країнами. Тим паче – з натовськими країнами", – наголосив Грозєв.

Він припустив, що ціллю Путіна може стати Польща.

"Я реально боюся, що він може ось зараз помститися Польщі через те, що Польща в такий слизький спосіб допомагає Україні... Це цілком у його психологічному профілі. Після чого, звісно, почнеться вже війна з НАТО. І тоді питання закриття неба [над Україною] буде вирішено автоматично", – сказав журналіст.

"Тобто ви думаєте, що він ядерну бомбу на Польщу може скинути?" – перепитала Бацман.

"Ну, так багато людей, наближених до Путіна, вважає", – відповів Грозєв.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Росія та США володіють найбільшими ядерними арсеналами у світі. За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), на них припадає понад 90% світової ядерної зброї.

Наприкінці лютого 2022 року, після вторгнення в Україну, Путін наказав перевести сили стримування армії РФ, які охоплюють ядерну зброю, в особливий режим бойового чергування. Глава Кремля пояснив своє рішення "агресивними висловлюваннями" з боку найвищих посадовців країн НАТО на адресу Росії.

США засудили рішення Путіна. Офіційна представниця Білого дому Джен Псакі заявила, що президент РФ "створює неіснуючі загрози, щоб виправдати подальшу агресію". Китай закликав до стриманості. Офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь заявив, що всі сторони повинні зберігати спокій та уникати подальшої ескалації.

У МЗС України вважають, що це був спосіб натиснути на українську делегацію перед першим раундом переговорів між Україною та Росією.