Грозєв: У РФ полковники і генерали, які втратили родичів на війні в Україні, змінюють своє ставлення до неї і починають саботаж
"Це не тільки із чуток, не тільки аналіз, це конкретні дані. [...] Ми змогли одержати певні зламані переписки, і там видно, що вони це роблять тільки тому, що підтримують цю війну з примусу, тому що їм це наказали, і вони це висміюють", – сказав Грозєв.
Він зазначив, що частина російських військових "може собі дозволити це висміювати, але не всі".
"Дехто з них утратив племінників, наприклад, синів, навіть у високих званнях генерали, полковники – вони теж не можуть там перешкодити тому, що у них є родичі, яких або узяли в полон, або вони вже 200-ті. Тому такі повністю змінюють своє ставлення до війни і починають навіть активний або пасивний саботаж", – пояснив розслідувач.
За його даними, у "силовій еліті" Росії не більше ніж 10 осіб, які ідеологічно підтримують вторгнення в Україну.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він сказав, що мета війни – "демілітаризація і денацифікація України". У Пентагоні заявили, що Путін розраховував захопити Київ за кілька днів, але він прорахувався.
Агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що Путін ухвалював рішення про вторгнення в Україну в колі невеликої кількості "яструбів", куди входять міністр оборони Сергій Шойгу, начальник Генштабу Валерій Герасимов та секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев.
Станом на 7 травня, за даними Генштабу ЗСУ, у боях з українськими військами російська армія втратила приблизно 25,1 тис. представників особового складу і тисячі одиниць бойової та військової техніки включно з кораблями та літаками.