Гутерріш привітав успіх переговорів двох Корей
Проведення Олімпійських ігор у Пхьончхані з участю спортсменів КНДР має сприяти створенню атмосфери миру і толерантності на Корейському півострові, ідеться в заяві генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша.
Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш висловив надію, що успішні переговори між Корейською Народно-Демократичною Республікою і Південною Кореєю дадуть змогу домогтися денуклеаризації півострова. Про це йдеться в заяві, із якою на брифінгу у Нью-Йорку від імені голови Організації виступив його прес-секретар Стефан Дюжаррік, повідомляє Центр новин ООН.
"Генеральний секретар вітає прогрес, досягнутий на міжкорейських переговорах високого рівня, проведених 9 січня, особливо домовленість домагатися зниження воєнної напруженості, провести переговори між військовими представниками двох країн і відновити використання гарячої лінії зв'язку", – ідеться в заяві.
Гутерріш уважає, що відновлення та зміцнення таких каналів зв'язку вкрай необхідне для зниження ймовірності прорахунків і непорозумінь, а також для розрядки напруженості в регіоні.
"Генеральний секретар ООН привітав рішення КНДР скерувати делегацію на зимові Олімпійські ігри. Раніше члени Генеральної Асамблеї ООН заявили, що проведення Олімпійських ігор має сприяти створенню атмосфери миру та толерантності, а також взаєморозумінню між державами. Це особливо стосується Корейського півострова", – повідомив спікер генсека.
9 січня в демілітаризованому селі Пханмунджом на кордоні Північної і Південної Кореї пройшли дипломатичні переговори. Основною темою стала потенційна участь КНДР у зимових Олімпійських іграх, які пройдуть із 9 до 25 лютого в південнокорейському Пхьончхані.
Північнокорейська сторона під час переговорів запропонувала скерувати делегацію високого рангу, групи артистів і спортсменів, а також журналістів на Олімпіаду 2018.
Південнокорейські дипломати висунули ініціативу, щоб спортсмени обох країн разом вийшли на церемонії відкриття і закриття Ігор.
Формально Північна і Південна Корея досі перебувають у стані війни, оскільки після війни 1950–1953 років країни так і не підписали мирної угоди.
Остання зустріч високопоставлених представників Сеула і Пхеньяна пройшла у грудні 2015 року. КНДР припинила переговори після того, як Південна Корея вийшла з проекту промислової зони Кесон у Північній Кореї. Сеул назвав свій крок відповіддю на ядерні випробування КНДР.
3 січня 2017 року глава КНДР Кім Чен Ин віддав наказ про відновлення гарячої лінії з Південною Кореєю. Телефонні переговори представників двох країн відбулися того самого дня.