Гватемала оголосила про перенесення свого посольства до Єрусалима
Президент Гватемали Джиммі Моралес назвав чудовими відносини між Гватемалою та Ізраїлем.
Президент Гватемали Джиммі Моралес повідомив у Facebook про перенесення посольства своєї країни з Тель-Авіва до Єрусалима.
Він зазначив, що розмовляв про це із прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху. Моралес додав, що відносини між країнами чудові з того моменту, як Гватемала підтримала створення Ізраїлю.
"Однією з найважливіших тем було повернення посольства Гватемали до Єрусалима. Тому я повідомляю вам, що я доручив канцлеру (неофіційна назва посади глави МЗС Гватемали. – "ГОРДОН") ініціювати відповідну координацію, щоб це стало можливим", – написав президент.
Гватемала стала другою після США країною, яка оголосила про перенесення посольства.
6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США в це місто.
18 грудня США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка відкинула односторонні дії Вашингтона щодо статусу Єрусалима. Документ подала делегація Єгипту. Ініціативу підтримали всі члени Радбезу ООН, зокрема й Україна, окрім США.
20 грудня Трамп попередив, що Вашингтон може зменшити фінансову допомогу країнам, які не підтримують позиції США щодо статусу Єрусалима.
21 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, що містить заклик відмовитися від зміни статусу Єрусалима. Проти документа виступили США, Ізраїль, Гондурас, Гватемала, Науру, Мікронезія, Маршаллові Острови, Палау і Того. Україна, Молдова, Грузія, Туркменістан і ще низка делегацій не взяли участі в голосуванні. Росія підтримала резолюцію.
Ізраїль зайняв східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю столицею. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.
Адміністративна столиця Ізраїлю зараз у Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамалла.