Генсек НАТО попередив Трампа про "страшну загрозу" в разі поганої мирної угоди для України

Рютте закликав зосередитися на допомозі Україні
Фото: EPA

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента США Дональда Трампа про "страшну загрозу" з боку Китаю, Ірану й Північної Кореї, якщо Україну підштовхнуть до підписання мирної угоди на вигідних РФ умовах. Про це він розповів в інтерв'ю Financial Times, опублікованому 3 грудня.

Рютте заявив, що поглиблення зв'язків між противниками США ставить Америку під загрозу, і закликав Трампа залишатися в НАТО і далі підтримувати Україну. Він вказав на ризики постачання Росією ракетних технологій до Північної Кореї й готівки до Ірану.

За його словами, Захід не може допустити ситуації, коли лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін, китайський лідер Сі Цзіньпін та Іран "обмінюються рукостисканнями". Мирна угода, яка невигідна Україні, у довгостроковій перспективі стане серйозною загрозою безпеці не лише для Європи, а й для США, заявив Рютте.

Генсек НАТО повідомив, що він довів цю думку до Трампа на зустрічі у Флориді 22 листопада в межах зусиль щодо переконання обраного президента США й далі співпрацювати із західними союзниками й надавати американську підтримку Україні. Він зазначив, що ракетні технології, які зараз постачають із Росії до Північної Кореї, становлять серйозну загрозу не лише для Південної Кореї, Японії, але й для материкової частини США. Також він зазначив, що Іран отримує гроші від Росії в обмін на ракети, безпілотні технології тощо. Ці гроші використовують для підтримки угруповань "Хезболла" й ХАМАС, а також для виведення конфлікту за межі Близького Сходу, сказав Рютте.

Він зазначив, що Сі Цзіньпін дуже уважно стежить за перебігом подій. Як пише Financial Times, він, імовірно, натякав на те, що, якщо Росії дозволять захопити більшу частину України, лідер Китаю може наважитися застосувати силу проти Тайваню.

Генеральний секретар НАТО також заявив, що посилення військової підтримки України перед імовірними мирними переговорами є важливішим, ніж дебати про те, коли може бути запропоновано членство. За його словами, Україна має розпочати переговори з позиції сили.