Посли країн ЄС ухвалили торговельну угоду з Великобританією
Посли 27 країн – членів ЄС 28 грудня одноголосно схвалили торговельну угоду між ЄС і Великобританією. Про це повідомляє BBC.
Планують, що британський парламент розгляне документ 30 грудня, а із 1 січня він, імовірно, почне діяти, зазначає телерадіокорпорація. Європейський парламент може розглянути угоду в січні, але вона набуде чинності на тимчасовій основі з 1 січня.
Угода встановлює межі для торгівлі після того, як Великобританія вийде з єдиного ринку ЄС.
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив у Twitter, що обговорював угоду із головою Європейської ради Шарлем Мішелем.
"Я вітаю важливість угоди між Великобританією та ЄС як нову відправну точку для наших відносин між суверенними рівними партнерами. Ми з нетерпінням чекаємо офіційної ратифікації угоди та співпраці над спільними пріоритетами, зокрема такими, як вирішення проблеми зміни клімату", – написав політик.
Великобританія та Євросоюз домовилися про торговельну угоду після Brexit 24 грудня. Документ стосується відносин Євросоюзу та Британії щодо торгівлі, транспортного сполучення, рибальства, енергетики, співпраці у сфері безпеки та інших галузях. Головний підсумок цих домовленостей полягає у тому, що вільна безмитна торгівля між Британією та ЄС буде збережена.
У червні 2016 року у Великобританії провели референдум про вихід країни із Європейського союзу. Це рішення підтримало 51,9% британців.
31 січня 2020 року Сполучене Королівство офіційно вийшло із ЄС. Перехідний період, протягом якого британці мають доступ до спільного ринку Євросоюзу, закінчується 31 грудня.