"Хто володіє Шуші, той володіє Арцахом". У Карабасі заявили, що армія Азербайджану підходить до стратегічної точки
Лідер невизнаної республіки Нагірний Карабах Араїк Арутюнян заявив, що найближчі дні будуть переломними у розв'язанні військового конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.
Лідер невизнаної республіки Нагірного Карабаху Араїк Арутюнян сьогодні у відеозверненні заявив, що азербайджанські війська перебувають уже за кілька кілометрів від стратегічного міста Шуші. Звернення оприлюднив YouTube-канал вірменського видання News.am.
"Як і 1992 року, коли наш переможний марш почався з визволення Шуші, так і сьогодні наш переможний марш пов'язаний з обороною Шуші. Супротивник перебуває на відстані лише кількох кілометрів звідси, максимум п'яти. Надзавдання ворога – захоплення Шуші, панування над ним. Як кажуть: хто володіє Шуші, той володіє Арцахом (так Нагірний Карабах називають у Вірменії. – "ГОРДОН")", – заявив Арутюнян.
Він висловив думку, що ці дні будуть переломними для розв'язання конфлікту в Карабаху.
"Звичайно, це не панічний виступ, а навпаки. Я вірю в перемогу як ніколи. Упродовж кількох днів ми маємо здійснити прорив на фронті й покарати ворога просто біля воріт Шуші. Давайте всі разом об'єднаємося і разом повоюємо", – додав "глава" Карабаху.
Місто Шуші розташоване приблизно за 10 кілометрів на південь від столиці Карабаху, міста Степанакерта. Через нього пролягає дорога, якою Степенакерт пов'язаний із Вірменією.
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану і Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.
Згодом президент Азербайджану Ільхам Алієв кілька разів повідомляв про взяття під контроль Баку населених пунктів у Нагірному Карабасі.
Нових домовленостей про перемир'я в Нагірному Карабасі досягнуто 25 жовтня за посередництва США. Воно мало початися о 8.00 за місцевим часом 26 жовтня, але його порушили у першу ж годину.