Індія зупинить експорт вакцини Covishield, щоб забезпечити власне населення – Reuters
Індія зупиняє експорт вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca, виробленої Індійським інститутом сироватки (Serum Institute of India), щоб задовольнити попит на внутрішньому ринку. Про це повідомляє міжнародне агентство Reuters із посиланням на два джерела.
За даними агентства, із четверга, 25 березня, постачання вакцини проти COVID-19 за кордон буде припинено. Країна зіткнулася з новим сплеском захворюваності і має намір розширити кампанію з вакцинації населення.
Співрозмовник агентства підкреслив, що жодного експорту не буде, поки ситуація в Індії не стабілізується.
Заборона на експорт, стверджують джерела, торкнеться і постачання вакцини в межах ініціативи COVAX. Зараз індійський виробник уже затримав постачання препарату у Бразилію, Великобританію, Марокко і Саудівську Аравію.
В Індії зареєстровано 11,7 млн випадків зараження коронавірусом, і це найбільша кількість випадків зараження коронавірусом у світі після США та Бразилії.
Наразі тільки люди похилого віку і люди віком від 45 років мають право на вакцинацію в Індії. Медичні працівники були першими в черзі, коли країна почала кампанію з вакцинації в середині січня.
На сьогодні в Індії людям ввели більше ніж 51 млн доз вакцини, із яких 47 млн – це вакцина від AstraZeneca місцевого виробництва, вироблена Serum Institute. Решта – вакцина COVAXIN, розроблена в Індії компанією Bharat Biotech.
Уряд, пише Reuters, замовив у виробника приблизно 141 млн доз.
Про ймовірні затримки наступної партії вакцини від AstraZeneca (Covishield) з Індії в Україну на невизначений строк сьогодні повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. Водночас він заявив, що причина затримання партії – "інформаційна кампанія, розгорнута проти індійської вакцини" в Україні.
В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії, перша партія складається із 500 тис. доз. У березні очікували ще 1,5 млн доз цієї вакцини. Препаратів інших виробників Україна поки не отримала.
Станом на ранок 24 березня у країні щепили проти COVID-19 більше ніж 137 тис. людей.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.