Індонезія розпочинає процес вступу до БРІКС

Індонезія висловила бажання приєднатися до БРІКС
Фото: EPA

Індонезія висловила бажання приєднатися до групи великих економік, що розвиваються, – БРІКС і вже почала процес. Про це на саміті організації в Казані (РФ) заявив міністр закордонних справ Індонезії Сугіоно, повідомило агентство Reuters.

За його словами, БРІКС відповідає основним урядовим програмам індонезійського президента Прабово Субіанто, "особливо щодо продовольчої й енергетичної безпеки, викорінення бідності та розвитку людських ресурсів".

Індонезія розглядає організацію як інструмент для просування інтересів Глобального Півдня, додав він.

Сугіоно зазначив, що Індонезія надалі співпрацюватиме з іншими багатосторонніми групами, пише Bloomberg. За його словами, президент Індонезії Прабово Субіанто в листопаді візьме участь у саміті G20 у Бразилії. Країна також проходить процес вступу до Організації економічного співробітництва та розвитку, зазначило видання. 

Індонезія, яка є четвертою за чисельністю населення країною світу, проводить позаблокову зовнішню політику, зазначило Reuters. Агентство пише, що президент Індонезії, який вступив на керівну посаду минулої неділі, неодноразово наголошував на своїх намірах "дружити з усіма країнами", чи то буде Китай, чи США, а також на тому, що Індонезія не долучатиметься до жодного військового блоку.

Контекст:

БРІКС – об'єднання найбільших економік світу, що розвиваються. Його заснували 2006 року чотири держави – Бразилія, Росія, Індія і Китай. Зараз у нього також входять ПАР, Іран, Єгипет, Ефіопія та Об'єднані Арабські Емірати. Сукупно в цих країнах проживає понад 40% населення світу.

Цього року саміт БРІКС проводять у російській Казані з 22-го до 24 жовтня. Як повідомляють на сайті саміту, до Казані приїхали лідери майже всіх цих країн, включно із главою КНР Сі Цзіньпіном і прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді, за винятком Ефіопії (представляє прем'єр-міністр) і Бразилії (представляє міністр закордонних справ, президент минулого тижня дістав травму голови й скасував поїздку).

Окрім того, на саміт БРІКС приїхав генсек ООН Антоніу Гутерріш. На 24 жовтня було заплановано його зустріч із нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним. У МЗС України розкритикували рішення Гутерріша "прийняти запрошення до Казані від воєнного злочинця Путіна", назвали його "неправильним вибором, який не сприяє справі миру", і нагадали, що генсек ООН відмовився приїхати на перший саміт миру, котрий відбувся у Швейцарії цього літа.