БРІКС намагається перехопити в Заходу модерування основних світових конфліктів
БРІКС тим часом намагається перехопити в Заходу модерування основних світових конфліктів. А модерування конфліктів – це один зі способів глобального домінування. Наприклад, Китай став посередником у нормалізації відносин Ірану й Саудівської Аравії. І тепер країни, які раніше збиралися мало не воювати, планують спільні навчання в Перській затоці.
Давній прикордонний конфлікт Індії й Китаю також залагоджено. Адже ж усі ці конфлікти намагався модерувати й Захід. Щоправда, без успіху.
Індія погодилася на вступ Пакистану в БРІКС. Узагалі сенсація. Адже Пакистан і Афганістан мають статус союзників США поза НАТО.
До війни прибічники Порошенка ну от просто абсолютизували набуття такого статусу для України як панацею від усіх загроз.
Щоправда, "афганський злам" трохи збив патину із цього статусу 2021 року.
Окрім того, чому Туреччині як члену НАТО в БРІКС можна, а Пакистану зі статусом союзника США поза НАТО не можна?
Отже, у БРІКС може бути великий пул ядерних держав: РФ, Китай, Індія, Пакистан, КНДР і в майбутньому – Іран.
Ще одна точка модерації – реформа Ради Безпеки ООН.
Я цілий рік писав про те, що Україна має ініціювати розширення Радбезу ООН через внесення до його постійного складу Індії. І що зрештою? Торгувалися з Делі, торгувалися, а ініціатива пішла від БРІКС.
Тут і модерування палестинської проблематики – повноцінна держава Палестина, за створення якої БРІКС.
Український кейс і війна РФ проти України поки не знайшли суттєвого "підсвічування" з боку блоку.
Але це для нас радше погана новина, ніж хороша.
У підсумкових документах форуму Україна прозвучала лише кілька разів. Хоча попереду ще презентація Китаю і його форум "Друзів миру". Подивимося.
Джерело: Аналитика Куща / Telegram