Іран передасть Росії 40 газових турбін, без яких вона залишилася через санкції – ЗМІ
За його словами, "в умовах жорстких санкцій видобування газу в Ірані подвоїлося, і промислові успіхи країни не обмежені ракетами та безпілотниками". Він зазначив, що Тегеран самостійно виготовляє 85% обладнання, необхідного для газової промисловості.
Агентство AFP зазначає, що Росія та Іран володіють одними з найбільших у світі запасами газу і перебувають під суворими санкціями США. Обидві країни останніми місяцями наголошували на важливості зміцнення двосторонньої співпраці.
Президент Росії Володимир Путін відвідав Тегеран у липні, де зустрівся зі своїм іранським колегою Ібрагімом Раїсі та верховним лідером Ісламської Республіки аятолою Алі Хаменеї. Вони також говорили про тіснішу "довгострокову співпрацю" з Москвою.
Контекст:
Останнім часом Росія застосовує у війні з Україною зброю, виготовлену в Ірані. Зокрема, ідеться про дрони-камікадзе Shahed-136 та багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Британська розвідка стверджує, що окупанти використовують іранські дрони-камікадзе в Україні щонайменше із серпня. Росіяни перефарбували БПЛА у свої кольори і назвали "Герань-2".
Глава МЗС України Дмитро Кулеба 18 жовтня запропонував розірвати дипломатичні відносини з Іраном. Він заявив, що Україна готова надати докази щодо застосування іранських БПЛА.
У МВС України наголошували: українські захисники збивали цілі комплекси цих БПЛА, і по них чітко видно і зрозуміло, "звідки вони і які там комплектуючі". Підтверджують використання Росією іранських дронів і в НАТО.
Іран водночас заперечує постачання дронів російській армії і висунув до України вимогу надати документальні підтвердження, що РФ застосовує іранські дрони на війні.
За участь в агресії РФ проти України ЄС та Великобританія 20 жовтня ввели санкції проти Ірану.