Іран повідомив, що завершив технічний звіт про катастрофу літака МАУ
Іран завершив технічний звіт про катастрофу пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" біля Тегерана, незабаром його опублікують. Про це повідомив представник міністерства закордонних справ Ірану Саїд Хатібзаде, повідомляє агентство MEHR.
За його словами, звіт опублікують і надішлють українській стороні сьогодні або завтра (21–22 грудня).
Також Хатібзаде розкритикував позицію Канади щодо катастрофи літака. Раніше глава канадського МЗС Франсуа-Філіп Шампань говорив, що не вірить, що причиною падіння літака є людська помилка. Представник МЗС Ірану вважає такі заяви канадської влади "нав'язливими та неприйнятними".
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який прямував із Тегерана до Києва, розбився 8 січня неподалік столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.
Влада Ірану, яка спершу стверджувала, що літак розбився через технічну несправність, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що рейс PS752 збили іранською ракетою помилково.
20 червня президент України Володимир Зеленський у інтерв'ю канадському виданню Globe and Mail висловив припущення, що проти Ірану позиватимуться до міжнародних судів, якщо ця країна не дотримуватиметься взятих на себе зобов'язань у зв'язку із катастрофою літака авіакомпанії МАУ. За словами Зеленського, Україна чекає на офіційні вибачення за інцидент.
23 липня заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін заявив, що розшифрування даних чорних скриньок, яке завершили у Франції, засвідчило незаконне втручання у роботу пасажирського лайнера.
23 серпня Організація цивільної авіації Ірану оприлюднила серію даних, які отримали із бортового диктофона та реєстратора польотних даних літака МАУ. Згідно із записами, екіпаж знав про позаштатну ситуацію та намагався контролювати літак до останнього.
Іран заявляв, що згоден виплатити компенсацію за збитий український пасажирський Boeing. Представник міністерства закордонних справ Ірану Аббас Мусаві уточнив, що вирішення цього питання "займе час і має різні аспекти з технічного та правового поглядів", а голова Центральної страхової організації Ірану Голамреза Сулеймані заявив, що авіакомпанія МАУ не має отримати компенсацію від Ірану, оскільки збитий іранськими військовими Boeing застрахували європейські компанії.
8 грудня Єнін повідомив, що Іран відкликав пропозицію про виплату родинам загиблих у катастрофі.