Іранський безпілотник атакував аеропорт Дубая. Відео
Біля головних терміналів міжнародного аеропорту Дубая сталася атака безпілотника, поінформувала 7 березня в X урядова медіаслужба ОАЕ.
Через це тимчасово зупиняли роботу аеропорту.
Як ідеться в заяві, "заради безпеки пасажирів, співробітників аеропорту й екіпажів авіакомпаній операції в Dubai International (DXB) тимчасово зупинили". Пізніше роботу аеропорту відновили.
Кореспондентка Euronews під час атаки перебувала на борту літака Emirates, який прямував до Кейптауна. Як пише агентство, іранський дрон вибухнув поблизу терміналів, після цього над аеропортом піднявся чорний дим.
Пасажирів літака евакуювали в укриття на годину.
Al Jazeera опублікував в X відео влучання дрона.
Міністерство оборони країни 7 березня повідомило, що системи протиповітряної оборони ОАЕ в суботу перехопили і знищили 15 балістичних ракет і 119 безпілотників у межах нової хвилі атак.
Із початку іранських атак ОАЕ виявили 221 балістичну ракету, знищивши 205 із них. Також зафіксували понад 1,3 тис. безпілотників, більшість із яких перехопили.
Унаслідок атак загинуло троє осіб – громадяни Пакистану, Непалу й Бангладеш, також 112 людей дістали поранення.
Контекст:
Уранці 28 лютого Ізраїль і США оголосили про воєнну операцію в Ірані (Ізраїль назвав її "Левовий рик", США – "Епічна лють"). Президент США Дональд Трамп заявив про намір захистити американський народ, усунувши загрози з боку іранського режиму. У Тегерані пригрозили "нищівним" ударом у відповідь і скерували ракети й безпілотники в кілька країн Близького Сходу, де є американські військові бази, – Катар, Кувейт, ОАЕ, Бахрейн.
The Wall Street Journal 6 березня повідомляла, що ОАЕ на тлі атак Тегерану розглядають імовірність заморожування мільярдів доларів іранських активів, які зберігають у державі.