Іспанія ввела режим економії газу

Після 22.00 іспанські магазини вимикатимуть підсвічування вітрин
Фото: depositphotos.com
Парламент Іспанії підтримав підготовлений урядом країни план економії газу. Про це 26 серпня повідомляють іспанські ЗМІ, зокрема The Olive press.

Згідно з планом, громадські місця, такі як магазини, кінотеатри, офіси мають вмикати кондиціонери не більше ніж на 27 °C. Водночас правило не поширюється на домашнє кондиціювання повітря, але влада закликає людей споживати менше енергії вдома. Узимку температуру в будинках можна встановлювати не вище ніж 19 °C.

Окрім того, після 22.00 магазини мають вимикати освітлення вітрин, а до кінця вересня у всіх приміщеннях, які кондиціонуються або опалюються, має бути встановлений механізм автоматичного зачинення дверей, щоб уникнути втрат енергії, пише ЗМІ.

Як повідомило агентство Reuters, міністерка енергетики Іспанії Тереза Рібера заявила, що країна вже скоротила споживання електроенергії на 6%, водночас загальне використання газу в останній місяць зросло на 4% через посуху: гідроелектростанції виробляють менше світла. На думку посадовиці, план економії допоможе збільшити економію та буде "джерелом натхнення для інших європейських партнерів".

Водночас опозиційні партії розкритикували заходи, зазначило Reuters. Як пише агентство, вони назвали їх "шкідливими для економіки". На думку опозиції, ці заходи як демонстрація солідарності з рештою Європи викликали труднощі в країні, "яка не залежить від російського газу і страждає на жорстоку літню спеку під час найсильнішої посухи за останні десятиліття".

Контекст:

У червні "Газпром" знизив обсяг прокачування газу до Європи через "Північний потік" – до 40% від проєктної потужності. Компанія пояснила це "невчасним поверненням компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів із ремонту, виробленням міжремонтного ресурсу та виявленими технічними несправностями двигунів".

25 липня "Газпром" оголосив, що зупиняє ще одну турбіну Siemens на компресорній станції "Портова" і постачання газу газопроводом "Північний потік" скорочуються до 20% від потужності трубопроводу, вони становитимуть не більше ніж 33 млн м&³3; на добу. На цьому тлі в Європі почали зростати ціни на газ. Нині ціна на газ сягнула $3300 за 1 тис. м&³3;.

5 серпня Єврокомісія остаточно затвердила план економії газу на 15%.