"Італія потребує єдності". Берлусконі відмовився від боротьби за посаду президента країни
"Я вирішив зробити ще один крок на шляху національної відповідальності, попросивши тих, хто це запропонував, відмовитися від вказання мого імені на пост президента республіки. Я й надалі служитиму своїй країні по-іншому, як я робив останніми роками, як політичний лідер і як член Європарламенту", – написав він.
Політик подякував "багатьом тисячам італійців", які підтримали його після інформації про висунення на посаду президента Італії.
"Ставлячи колективні інтереси вище за будь-які особисті мотиви, я разом із сім'єю та лідерами мого політичного руху багато розмірковував над одержаною пропозицією. Італія сьогодні потребує єдності, крім різниці між більшістю та опозицією, навколо зусиль із боротьби з дуже серйозною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, щоб вивести країну з кризи", – пояснив Берлусконі.
Він також підтримав прем'єр-міністра країни Маріо Драгу і висловив думку, що "нинішній уряд має продовжити необхідний процес реформ щодо оподаткування, юстиції, бюрократії".
Контекст:
Берлусконі 85 років. Він очолював уряд Італії чотири рази: із 1994-го до 1995 року, із 2001-го до 2005 року, із 2005-го до 2006 року і з 2008-го до 2011 року. 2019 року його вчергове обрали депутатом італійського парламенту і він став членом Європарламенту.
В останні роки Берлусконі часто хворів. 2016 року Берлусконі зробили операцію на серці, 2019-го – на кишківнику. У вересні 2020 року політик хворів на коронавірусну інфекцію COVID-19, провів в ізольованій палаті "Сан-Рафаелі" 10 днів. Тоді у нього діагностували пневмонію, цей період Берлусконі назвав найнебезпечнішим випробуванням у житті.
Після перенесеної коронавірусної інфекції він кілька разів потрапляв до лікарні, пише ANSA – через наслідки COVID-19. Зокрема, у січні 2020 року Берлусконі госпіталізували до Монако через проблеми із серцем, а у березні та квітні – для перевірок і досліджень.