"Я впевнений". Столтенберг заявив, що Швеція подолає спротив Туреччини і вступить у НАТО
За його словами, останній саміт продемонстрував одностайність країн – членів блоку щодо цього питання.
"Я впевнений, що Швеція стане членом НАТО, не в останню чергу тому, що всі союзники, включно з Туреччиною, запросили Швецію стати членом на нашому саміті в Мадриді", – сказав він.
CNN зазначає, що Туреччина й Угорщина поки не схвалили заявки Стокгольма. Усі інші 28 із 30 країн-союзників уже зробили це.
Столтенберг також заявив про необхідність активізації допомоги НАТО Україні, яка захищається від російської агресії. Від США і Євросоюзу насамперед потрібні снаряди, запас яких закінчується в них самих.
"Тепер це стало війною на виснаження, війною логістики. Ми тісно співпрацюємо з оборонною промисловістю по всьому Альянсу, щоб наростити виробництво, частково для того, щоб мати можливість поповнювати власні запаси, але також і далі надаємо підтримку Україні", – додав він.
Контекст:
Швеція і Фінляндія одночасно подали заявки на вступ у НАТО 18 травня 2022 року – після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. 29 червня Альянс ухвалив рішення про запрошення Фінляндії та Швеції до членства в Альянсі.
Туреччина була проти членства Швеції та Фінляндії в НАТО ще до подання ними заявки на вступ в Альянс. Як пояснював 16 травня президент Туреччини Реджеп Ердоган, Туреччина не схвалювала заявки, тому що Швеція і Фінляндія "не мають чіткої й недвозначної позиції щодо терористичних організацій". Такою в Анкарі вважають, зокрема, Робітничу партію Курдистану.
Угорщина приєдналася до претензій до Швеції. Там звинувачують Стокгольм у "неповажній політиці" стосовно Угорщини та дискримінації мусульман.
Фінляндія стала членом НАТО 4 квітня 2023 року.