Ядерні країни нарощують свої арсенали – дослідження SIPRI

Росії і США разом належить майже 90% усієї ядерної зброї, зазначили аналітики
Фото: depositphotos.com

Дев'ять ядерних держав – США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль і далі модернізують свої ядерні арсенали. Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), який опублікували 12 червня.

Із загального глобального запасу боєголовок, який становив приблизно 12 512 боєголовок, у січні 2023 року орієнтовно 9576 були на військових складах для потенційного використання. Це на 86 більше, ніж у січні 2022 року. Із них приблизно 3844 боєголовки розгорнули з ракетами й літаками, а орієнтовно 2000 – майже всі з яких належать Росії або США – були у стані підвищеної бойової готовності, ідеться в матеріалі. Їх установили на ракети або зберігали на авіабазах, уточнили експерти. Аналітики наголосили, що Росії і США разом належить майже 90% усієї ядерної зброї.

За оцінками SIPRI, розмір ядерного арсеналу Китаю збільшився із 350 боєголовок у січні 2022 року до 410 у січні 2023 року, вважають, що він і далі зростатиме. На думку експертів, що на рубежі десятиліть у Китаю потенційно може бути стільки ж міжконтинентальних балістичних ракет, як у США чи Росії.

Великобританія не збільшила свого арсеналу ядерної зброї, але планує це робити, вважають аналітики SIPRI. Зі свого боку Франція продовжила свої програми з розроблення атомного підводного човна з балістичними ракетами третього покоління і нової крилатої ракети повітряного базування, а також щодо ремонту й модернізації наявних систем.

Індія та Пакистан також розширюють свої ядерні арсенали. Як ідеться в матеріалі, обидві країни ввели і далі розробляють нові типи ядерних систем. Зокрема, Індія приділяє все більше уваги ядерним засобам дальньої дії, зазначили дослідники.

Окрім того, SIPRI зазначає, що Ізраїль, який публічно не визнає володіння ядерною зброєю, також модернізує свій ядерний арсенал.