"Якщо цифри порівняти". Пєсков вважає, що на суботні мітинги у РФ вийшло "мало людей"
Спікер президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков не вважає, що на мітинги на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального 23 січня вийшло багато людей. Про це він заявив у інтерв'ю каналу "Россия 1", яке вийде в ефір сьогодні ввечері. Цитати Пєскова наводить "Інтерфакс".
Проведення протестів, на його думку, "вигідне для тих, хто хоче далі качати ситуацію". Пєсков поставив під сумнів масовість акцій. "Вийшло мало людей, багато людей голосує за Путіна", – вважає він.
Побачити різницю, на думку спікера глави Кремля, можна, "якщо цифри порівняти", наприклад кількість тих, хто голосував за поправки до конституції РФ, і кількість мітингувальників.
Із 25 червня до 1 липня в Росії проводили референдум, 77,92% учасників якого підтримали ухвалені поправки, проти них висловилося 21,27%. Водночас виборчі дільниці на достроковому голосуванні організовували, зокрема, у багажниках автомобілів, поблизу дитячих майданчиків, на лавках і пеньках, зазначав "Сноб". В Ізраїлі росіянці Яелі Ільїнські вдалося тричі проголосувати: в електронний спосіб, а також у диппредставництвах у Хайфі й Тель-Авіві, російському журналісту Павлові Лобкову вдалося взяти участь у плебісциті двічі: онлайн і на дільниці в Москві.
23 січня по всій Росії прокотилися масові акції протесту на підтримку Навального. За оцінкою ЗМІ, мітинги відбулися в понад 100 містах, тільки в Москві на Пушкінській площі зібралося понад 40 тис. людей, затримали по всій країні понад 3 тис. осіб. "Медуза" пише, що це наймасовіше затримання на акціях протесту за всю історію Росії.
Нові акції протесту анонсували на наступні вихідні.
Поліцейські застосовували силу до протестувальників, мітинги розганяли. У Санкт-Петербурзі 54-річна Маргарита Юдіна ввечері 23 січня підійшла до трьох силовиків, які вели затриманого на мітингу, і запитала: "Навіщо ви його схопили?" Поліцейський відповів: "Із проїжджої частини!" – і сильно штовхнув її ногою в живіт. Юдіна впала на асфальт і закричала, її госпіталізували.
Видання "ГОРДОН" стежило за подіями онлайн.
У серпні минулого року Навальному стало зле під час перельоту з Томська в Москву. Політика доправили на лікування в берлінську клініку "Шаріте". В його організмі знайшли отруту із групи "Новачок" – це підтвердили німецький уряд, лабораторії у Франції та Швеції, а також Організація із заборони хімічної зброї.
Навальний 18 днів пробув у комі, а 22 вересня виписався із клініки.
Журналісти Bellingcat, The Insider, CNN і Der Spiegel провели розслідування і дійшли висновку, що політика отруїла група співробітників ФСБ. Опозиціонер заявив, що вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента Росії Володимира Путіна.
17 січня Навальний повернувся в Росію, де його відразу ж затримали у справі "Ів Роше". Ще 2014 року в межах цієї справи опозиціонеру дали 3,5 роки умовно, і до 29 грудня 2020-го він був на випробувальному строці. Він мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань, проте із серпня до січня пробув на лікуванні та реабілітації в Німеччині. Тепер умовний строк йому можуть замінити на реальний.
18 січня Навального заарештували на 30 діб.