Японія готова постачати у ЄС скраплений газ на випадок перебоїв роботи трубопроводів – ЗМІ

Перед початком постачань СПГ до ЄС влада Японії хоче забезпечити стабільні внутрішні постачання, зазначили ЗМІ
Фото: depositphotos.com
Уряд Японії з березня готовий переспрямувати до Європи частину імпорту скрапленого природного газу (СПГ) через кризу, яка загострилася навколо України та підриває енергетичну безпеку у ЄС.

Про це 9 лютого повідомили Kyodo News та NHK.

Наголошують, що таке рішення ухвалили у відповідь на запит адміністрації президента США Джо Байдена.

За інформацією японських ЗМІ, перед початком постачань газу у ЄС влада Японії хоче забезпечити стабільні внутрішні постачання.

Сполучені Штати і Євросоюз заявили 8 лютого, що мають намір працювати над збільшенням обсягів пропозиції СПГ на світовому ринку на випадок перебоїв у короткостроковій перспективі постачання газу трубопроводами.

Наприкінці січня США і ЄС повідомляли про спільну роботу з постачання газу до Європи у разі військового вторгнення Росії до України. Financial Times із посиланням на високопосадовців Білого дому писало 23 січня, що США ведуть переговори про постачання газу до Європи з Катаром та іншими великими експортерами газу на випадок ескалації російської агресії в Україні.

За інформацією видання, необхідність такого обговорення назріла після того, як переговори глави МЗС Росії Сергія Лаврова із держсекретарем США Ентоні Блінкеном 21 січня дали "мінімальний прогрес".

У Вашингтоні побоюються, що ймовірна ескалація в Україні може вдарити по постачанню російського газу до ЄС, і розглядають варіанти дій у цьому випадку, "особливо з огляду на те, що зараз середина зими, а запаси газу в Європі і так низькі", розповів один із представників адміністрації президента США.

Залежністю Європи від російського газу стурбовані у НАТО.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.

Глава Міноборони України Олексій Резніков розповів 7 лютого 2022 року, що біля кордонів України розташовано 119 тис. російських військ наземного компонента. Вони перебувають у Білорусі, РФ, а також на тимчасово окупованих територіях у Криму та ОРДЛО.

США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

У Білому домі повідомили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

За словами Резнікова, ймовірність значної ескалації з боку РФ низька.