Японія розширила санкції проти Росії
Окрім того, обмеження ввели щодо сімох громадян України, які, на думку японської сторони, сприяли окупації росіянами українських територій.
У санкційному списку – авіазаводи "Урал", "Комсомольск-на-Амуре" та "Иркутск", конструкторське бюро в підмосковній Коломиї, НВП "Пульсар", група "ГАЗ", торговий дім "Росэл", Державний ракетний центр імені Макєєва. До нього також внесено російські Фонд національного добробуту та Фонд захисту національних цінностей.
Заморозили активи низки російських військових, зокрема начальника штабу російського угруповання військ "Запад" Михайла Зуська, командувача повітряно-десантних військ Михайла Теплинського, командувача ракетних військ стратегічного призначення Сергія Каракаєва. Також до санкційного списку увійшли голова правління і член ради директорів державного концерну "Алмаз-Антей" Ян Новіков, командир батальйону "Спарта" Артем Жога, ведуча Ольга Скабєєва.
У МЗС Японії повідомили, що уряд запровадив обмеження на експорт деяких товарів, які можуть використовувати у військовій промисловості, а також заборонив надання архітектурних та інженерних послуг РФ.
Контекст:
Востаннє про розширення санкцій проти Росії Японія оголошувала 28 лютого. До нього додали 39 фізичних та 73 юридичні особи з РФ і дев'ятьох осіб з окупованих територій України. Окрім цього, Японія ввела санкції проти приватної військової компанії "Вагнер".
Лідери G7 на саміті в Хіросімі у травні ухвалили спільну заяву щодо України, у якій заявили про подальше обмеження експорту товарів, необхідних Росії для ведення війни, а також запобігання ухиленню країни-агресора від уже введених санкцій.