Японія висловила протест у зв'язку з візитом глави уряду РФ на Курильські острови

На Ітурупі Мішустін (на фото в центрі) побував на рибопереробних підприємствах
Фото: government.ru
26 липня острів Ітуруп з-поміж Курильських островів відвідав глава російського уряду Михайло Мішустін, після чого Японія, яка претендує на острови, висловила протест у зв'язку із цим візитом. Про це повідомляє Kyodo News.

Протест висловив послу РФ в Японії Михайлові Галузіну заступник глави МЗС Японії Такео Морі.

Джерела видання стверджують, що японська влада раніше просила Москву утриматися від відвідування Курилів Мішустіним, і тепер у Токіо кажуть, що поїздка глави російського уряду викликає "великий жаль".

Kyodo News зазначає, що востаннє глава уряду РФ, тоді це був Дмитро Медведєв, відвідував спірні острови в серпні 2019 року.

За даними уряду РФ, Мішустін на Ітурупі ознайомився з роботою рибопереробних підприємств.

Пізніше російське посольство в Токіо розмістило у Facebook коментар посла.

"Галузін заявив, що цей протест є неприйнятним, зважаючи на принципову позицію російської сторони про належність південних Курильських островів, які перейшли до нашої країни на законних підставах за підсумками Другої світової війни", – заявили російські дипломати.

Контекст:

Між Москвою і Токіо залишається невирішеним територіальний спір навколо південної частини Курилів  островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи Хабомаї. Японська сторона називає Південні Курили "північними територіями" і не визнає їх російськими. Москва не визнає самого факту територіального спору.

У вересні 2018 року президент РФ Володимир Путін запропонував Японії укласти мирний договір до кінця року без попередніх умов. Однак тодішній секретар кабінету міністрів Японії, а тепер прем'єр-міністр Йосіхіде Суга того самого дня заявив, що до вирішення територіального спору про Курильські острови Японія не укладатиме мирного договору з Росією.

У жовтні тодішній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що готовий укласти мирний договір із Росією лише після того, як Курильські острови увійдуть до складу Японії.

На зустрічі в Сінгапурі з Путіним 14 листопада Абе пообіцяв, що в разі передання Японії островів із-поміж Курильських на них не розміщуватимуть військові бази США.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що про автоматичне передання островів Японії на перемовинах не йдеться.

1 січня 2019 року Абе зазначив, що передання Курильських островів Японії не має спричиняти проблем у громадян Росії, які проживають на цій території.