Єгипет затримає контейнеровоз Ever Given до отримання компенсації
За його словами, розшифрування даних реєстратора рейсу контейнеровоза завершено.
"Причиною інциденту в Суецькому каналі могла бути технічна несправність судна. У разі відмови власників контейнеровоза відшкодувати збитки, завдані каналу, справу передадуть до суду", – сказав Рабіа.
Судно відбуксували в район Великого Гіркого озера, воно пробуде там до виплати шкоди.
Адміністрація Суецького каналу оцінила збитки від блокади контейнеровозом Ever Given більш ніж в $1 млрд. Керівництво каналу уточнило, що в процесі визначення суми взяли до уваги ситуацію із суднами, які були змушені простоювати кілька днів.
Контекст:
Судно MV Ever Given компанії Evergreen (цей напис на борту судна вказано набагато більшим шрифтом, ніж назву контейнеровоза) сіло на мілину в Суецькому каналі 23 березня. 400-метровий контейнеровоз врізався в берег і повністю перекрив рух на одному з найважливіших світових судноплавних маршрутів. Причиною аварії назвали сильний вітер і бурю.
За підрахунками експертної організації в галузі судноплавства Lloyd's List, блокування каналу щодня затримувало рух товарів на загальну суму $9,6 млрд. Отже, кожна година простою – втрата $400 млн для світової торгівлі. Через блокування каналу ціна на нафту почала зростати. Власник судна попросив вибачення за перешкоджання світовій торгівлі.
25 березня судноплавство в каналі зупинили, а навколо контейнеровоза почали поглиблювати дно. Експерти Lloyd's List говорили, що звільнення судна може зайняти кілька тижнів. Президент компанії – власник судна Shoei Kisen Юкіто Хігакі висловив сподівання, що це відбудеться до вечора 27 березня, але того дня вдалося зрушити з місця лише задню частину Ever Given.
29 березня контейнеровоз вдалося зняти з мілини. Того самого дня в каналі відновили рух суден.
Ever Given – одне з найбільших вантажних суден у світі. Воно може одночасно перевозити майже 20 тис. контейнерів. Судно належить японській Shoei Kisen і ходить під панамським прапором. Операційну діяльність судна здійснює тайванська Evergreen Marine Corporation.