ЄС може ввести санкції проти ядерного сектору Росії. Цю пропозицію підтримує і Німеччина – ЗМІ
Німеччина підтримала ідею введення санкцій на імпорт урану з Росії та інших продуктів атомної промисловості РФ у відповідь на вторгнення в Україну. Про це повідомило 29 квітня видання Politico з посиланням на п'ятьох дипломатів ЄС.
Такий крок може вдарити по постачанню урану, який є паливом для побудованих у Росії енергетичних реакторів, а також для нових ядерних проєктів, якими керує дочірня компанія "Росатома" у Західній Європі.
Четверо дипломатів заявили журналістам, що санкції проти російської атомної промисловості обговорювали на зустрічі з послами ЄС та Єврокомісією раніше цього тижня, і Польща та країни Балтії очолили заклики до їх введення.
Один із дипломатів повідомив, що посол Німеччини 27 квітня оголосив про нову позицію Берліна: вони не лише згодні з нафтовими санкціями, а й активно підтримують поетапну відмову від нафти, а не просто обмеження цін та заборону на російський уран.
Журналісти Politico вважають, що підтримка Німеччини робить можливість таких санкцій значно вищою. До того ж багато депутатів Європарламенту також просили занести ядерну енергетику до переліку санкцій ЄС, зазначає видання.
ЄС активно працює над шостим пакетом санкцій проти РФ. Однак поки що незрозуміло, коли можуть ввести санкції на ядерний імпорт у ЄС.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну країни Заходу ввели проти РФ кілька пакетів санкцій, а також стали масово відмовлятися від російських нафти й газу та шукати їм альтернативу.
Європейський союз 8 квітня ввів п'ятий пакет санкцій проти 216 фізосіб та 18 компаній, виробництво і технології яких пов'язані із вторгненням РФ в Україну. Зокрема, у списку опинилися дочки президента РФ Володимира Путіна, терористи "ДНР" та "ЛНР" і наближені до Путіна бізнесмени. США ввели новий пакет антиросійських санкцій 20 квітня.
Верховний представник ЄС Жозеп Боррель анонсував санкції Євросоюзу проти енергоресурсів із РФ. За словами глави МЗС Литви Габріелюса Ландсбергіса, у шостому пакеті санкцій ЄС проти Росії є "пункт про нафту".