ЄС може звільнити Угорщину та Словаччину від російського нафтового ембарго – ЗМІ

Reuters очікує, що Єврокомісія 3 травня завершить роботу над санкціями, які заборонять придбання російської нафти
Фото: depositphotos.com
Європейська комісія може позбавити Угорщину та Словаччину ембарго на купівлю російської нафти, яке зараз готують. Про це 2 травня агентству Reuters заявило двоє представників ЄС на умовах анонімності.

Агентство очікує, що Єврокомісія сьогодні, 3 травня, завершить роботу над шостим пакетом санкцій ЄС проти Росії, який міститиме заборону на придбання російської нафти.

Водночас Угорщина, яка сильно залежить від російської нафти, неодноразово заявляла, що не підтримає санкцій щодо енергетики. Словаччина також входить до країн ЄС, які найбільше залежать від російського викопного палива.

За словами одного із чиновників, щоб зберегти єдність блоку з 27 країн, Єврокомісія може запропонувати Словаччині та Угорщині "виключення чи тривалий перехідний період".

Джерела також розповіли, що нафтове ембарго, найімовірніше, буде введено поетапно і набуде чинності з початку наступного року.

Як пише Reuters, ЄС залежить від імпорту нафти з Росії на 26%. Водночас Словаччина та Угорщина минулого року отримали від Росії 96% та 58% імпорту сирої нафти й нафтопродуктів.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Захід ввів проти РФ кілька пакетів санкцій, а також почав масово відмовлятися від російських нафти та газу і шукати їм альтернативу.

США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів, Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти та газу. Австралія оголосила заборону імпорту російських енергоносіїв із 25 квітня.

Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів. 6 квітня голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Євросоюз рано чи пізно запровадить обмеження на постачання російських нафти й газу. Водночас Австрія та Угорщина заявили, що не підтримають ембарго ЄС на російський газ.

Після того як російська армія вийшла з Київської області і стало відомо про звірства окупантів проти мирних жителів України, Європарламент закликав ЄС негайно ввести ембарго на російські нафту, газ, вугілля та виключити РФ із G20.

Головним противником запровадження нафтового ембарго серед країн ЄС вважали Німеччину. Проте 28 квітня віцеканцлер – міністр економіки ФРН Роберт Габек заявив, що країна готова на цей крок.