ЄС опублікував перелік росіян, проти яких продовжив персональні санкції через агресію РФ
Рішення про продовження санкцій Рада ЄС ухвалила напередодні.
Обмеження продовжили до 15 вересня 2023 року. Санкції передбачають заборону на поїздки фізичних осіб, заморожування активів і заборону на надання коштів або інших економічних ресурсів названим фізичним і юридичним особам.
Санкції ЄС стосуються 1473 фізичних і 205 юридичних осіб. Зі списку вилучили трьох людей: депутата Держдуми Миколу Петруніна, головного редактора "Комсомольской правды" Миколу Сунгоркіна й заступника губернатора Херсонської області Кирила Стремоусова, які померли.
Контекст:
ЄС уперше ввів санкції проти Росії у відповідь на її агресію щодо України у 2014 році. 2022 року, після повномасштабного вторгнення російських військ, обмеження суттєво розширили.
25 лютого 2023 року про затвердження 10-го санкційного пакету ЄС проти Росії повідомив верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. У Єврокомісії розповіли, що до санкційного списку занесли 120 фізичних і юридичних осіб. Введено торговельні й фінансові санкції, зокрема подальші заборони на експорт на суму понад €11 млрд, що "позбавляє російську економіку найважливіших технологічних і промислових товарів", зазначили в ЄК.
Україна наполягає на санкціях проти атомної галузі РФ і "Росатому". 16 лютого Politico повідомило з посиланням на трьох дипломатів, що Європейська комісія передумала вводити обмеження щодо ядерної галузі Росії у 10-му пакеті санкцій. 20 лютого цю інформацію підтвердив Боррель.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року щодо РФ ввели понад 11,4 тис. обмежень. Загалом з 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 14 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.