ЄС попереджає про "втому від солідарності" до українських біженців. Вплинуло уповільнення економіки і пропаганда РФ

У ЄС заявили, що криза вартості життя вдарила по сім'ях із низьким і середнім доходом у країнах, які приймали біженців
Фото: depositphotos.com

Незважаючи на теплий прийом українських біженців у Європейському союзі після російського вторгнення, чиновники ЄС побоюються послаблення підтримки через уповільнення економіки, яке особливо позначається на бідних сім'ях, і вплив російської пропаганди. Про це 6 червня пише Associated Press, посилаючись на доповідь ЄС.

Комісарка ЄС із внутрішніх справ Ільва Йоганссон підкреслила, що підтримка 4 млн біженців з України непохитна, але у спеціальній доповіді йдеться, що "те, що можна назвати "втомою від солідарності", починає виявлятися в деяких країнах-членах".

Спеціальний радник ЄС із питань України Лодевейк Ашер у доповіді зазначив, що "криза вартості життя вдарила по сім'ях із низьким і середнім доходом у країнах, які приймають, і створила умови, у яких російська пропаганда може бути успішнішою".

Президент країни-агресора Росії Володимир Путін "украй зацікавлений у тому, щоб вплинути на суспільну думку стосовно переміщених осіб з України". Дискурс щодо біженців-мігрантів можуть використати як зброю, щоб посіяти розкол у ЄС, сказав Ашер, додавши, що деякі із 27 країн – членів ЄС уже повідомили про зростання кількості кампаній із дезінформації, спрямованих на це питання.

Автори звіту попереджають, що біженці, які розриваються між прихистком і будинками, де тривають бойові дії, страждають від травм і втрат, створюючи "дилему очікування".

Це "ускладнює ухвалення рішення про початок вивчення нової мови, про початок серйозніших програм навчання або освіти або про інтеграцію дітей до системи освіти країни, яка приймає", сказав Ашер, додавши, що компанії також не наважуються інвестувати в них, оскільки вони можуть виїхати в найкоротший строк.

Загалом, за словами Ашера, "солідарність жива і здорова. Але є і втома, особливо серед найуразливіших [категорій] біженців, а також найуразливіших у суспільствах, які приймають".

Контекст:

За даними ООН станом на 23 травня, кількість українців, які виїхали за межі країни через вторгнення РФ, становить 8,2 млн. Із них 5,1 млн набули статусу тимчасового захисту в країнах ЄС і Великобританії.