ЄС розкритикував новий уряд Афганістану, створений талібами
За його словами, "це не схоже на всеохопне і представницьке формування з погляду багатого етнічного та релігійного розмаїття Афганістану, яке ми сподівалися побачити і яке Талібан обіцяв".
Він також висловив побоювання щодо тимчасового уряду талібів, у який входять люди, на яких поширюються санкції Організації Об'єднаних Націй і яких розшукують Сполучені Штати.
Віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович, зі свого боку, заявив, що фінансова підтримка нового уряду залежить від дотримання талібами основних свобод громадян.
За його словами, у ЄС "дуже уважно дивляться, як новий уряд поводиться, перш ніж розпочинати справу".
Контекст:
До 15 серпня 2021 року рух "Талібан", із яким США 2020 року підписали мирну угоду, узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Ашраф Гані цього ж дня втік за кордон.
17 серпня представники "Талібану" дали першу пресконференцію після приходу до влади, на якій, зокрема, підтвердили загальну амністію для афганських чиновників.
6 вересня таліби оголосили про захоплення останньої не підконтрольної їм провінції Панджшер і припинення війни в Афганістані.
7 вересня "Талібан" оголосив склад нового уряду Афганістану, усі його члени – таліби. Також у новому уряді немає жодної жінки.