ЄС заповнює газові сховища за графіком, але платить за це в 10 разів більше, ніж звичайно – ЗМІ

Німеччина, яка найбільше постраждала від скорочення постачання газу з Росії, має намір до листопада заповнити 95% сховищ
Фото: ЕРА

Європейські країни близькі до мети щодо заповнення сховищ газу до початку зими, але вартість цих запасів становитиме понад €50 млрд, що набагато більше, ніж у попередні роки, повідомляє Reuters.

За даними Gas Infrastructure Europe (GIE), опублікованими 4 серпня, за два дні до цього сховища в ЄС було заповнено на 70,54%, ідеться у повідомленні.

Уряди Євросоюзу намагаються заповнити сховища до 80% до 1 листопада, щоб забезпечити буфер для пікового попиту зимових місяців. ЄС також установив проміжні цілі щодо поповнення запасів для кожної країни кожного місяця, інформує агентство.

За його даними, Німеччина, яка найбільше постраждала від скорочення постачання газу з Росії, має намір до листопада досягти показника 95%.

Reuters зазначає, що у червні вперше в історії постачання скрапленого природного газу зі США до Європи обігнали обсяги трубопровідного газу з Росії.

Водночас аналітики у розмові з агентством застерігають, що залежність ЄС від Росії далека від завершення, оскільки невизначеність у відносинах із нею збільшила вартість палива до історичного рекорду. Окрім того, додаткові кошти йдуть на використання сховищ.

На думку глави відділу сировинних товарів компанії Investec Каллума Макферсона, альтернативи "Північному потоку" коштуватимуть понад €50 млрд, що приблизно в 10 разів більше, ніж це було в минулі роки.

Експерти прогнозують, що вартість заповнення сховищ, яка різко зросла, буде перекладено на споживачів через ще вищі рахунки за електроенергію або через оподаткування, додає Reuters.

Контекст:

Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти й газу та шукати їм альтернативу.

На тлі скорочення постачання російського газу "Північним потоком" до 20% від потужності трубопроводу Європейська комісія презентувала план енергонезалежності від постачань із Росії, який передбачає скорочення використання газу у країнах ЄС на 15% до наступної весни.