Європарламент проголосував за скасування переведення годинників із 2021 року
Відповідно до законопроекту, запропонованого Єврокомісією, країни Євросоюзу мають самостійно вирішувати, який час – літній чи зимовий – залишити після скасування переведення. Члени Європарламенту висловилися за те, щоб країни ЄС ухвалили скоординоване рішення, яке не поставить під загрозу загальноєвропейський ринок.
Європейський парламент 26 березня проголосував за припинення практики коригування годинника на годину навесні та восени (перехід на літній і зимовий час) у Євросоюзі із 2021 року. Про це повідомляє сайт Європарламенту.
За відповідне рішення проголосували 410 євродепутатів, проти – 192, утримався 51.
Законодавчу ініціативу висунула Європейська комісія, яка пропонувала скасувати переведення годинників уже у 2019 році. Депутати перенесли термін на два роки, щоб країни ЄС і комісія встигли ухвалити скоординоване рішення, яке не поставить під загрозу загальноєвропейський ринок.
Згідно з текстом документа, кожна країна Євросоюзу у 2021 році може сама вирішити, який час залишити на постійній основі – літній (останнє переведення стрілок у березні) чи зимовий (у жовтні).
Голосування євродепутатів стане основою для обговорення з країнами ЄС у межах підготовки остаточної директиви.
31 серпня 2018 року президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європейський союз має намір відмовитися від переведення годинників на зимовий і літній час після того, як під час онлайн-опитування більшість європейців висловилася за його скасування.
ЄС уніфікував переведення годинників у 1980 році, щоб забезпечити узгоджений підхід до функціонування спільного ринку, оскільки до цього національні практики введення літнього часу розходилися. Чинна директива вимагає від країн ЄС переводити стрілки на годину вперед в останню неділю березня і повертатися до стандартного часу в останню неділю жовтня.
У Мінекономрозвитку України заявляди, що можуть скасувати перехід на літній і зимовий час услід за Європейським союзом.