Європол розповів про схеми шахрайства з вакциною проти COVID-19
У соціальних мережах уже з'явилися оголошення про продаж вакцини проти коронавірусу. Їх публікують шахраї, пояснила глава поліцейської служби Європейського союзу Катрін де Болль.
Поліцейська служба Європейського союзу (Європол) попередила про шахрайство у зв'язку з початком масової вакцинації проти коронавірусної інфекції у країнах ЄС, повідомила "Немецкая волна" в неділю, 27 грудня, із посиланням на главу Європолу Катрін де Болль.
Є реальна небезпека, що злочинці спробують скористатися величезним попитом на вакцину, сказала вона.
За словами де Болль, у соціальних мережах уже з'явилися оголошення про продаж вакцини проти коронавірусу. Такі оголошення публікують шахраї, підкреслила глава Європолу. Ті, хто відгукнулися на такі пропозиції, або нічого не отримають після оплати, або їм надішлють підробку, що може мати серйозні наслідки для здоров'я, попередила де Болль.
Правоохоронці мають бути готові до спроб крадіжки вакцини проти коронавірусу, зазначила вона.
"Під час першого локдауну банди нападали, наприклад, на транспорт, який перевозить захисні маски. Тепер така небезпека є з вакциною", – підкреслила де Болль.
Європол ідентифікував локації, в яких імовірність таких злочинів найвища. Поліцейські відомства європейських країн мають намір співпрацювати одна з одною, щоб запобігти крадіжці вакцини, пише "Немецкая волна".
Країни Євросоюзу 26 грудня отримали достатню кількість доз вакцини для всього населення, говорила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Кампанія з імунізації, за її словами, мала початися 27 грудня. Деякі країни почали вакцинувати своїх громадян проти коронавірусної інфекції на день раніше – 26 грудня. Зокрема, так вчинила влада Угорщини, Словаччини та Німеччини.
Головний комерційний директор німецької компанії BioNTech Шон Маретт говорив, що країни Євросоюзу до кінця 2020 року отримають 12,5 млн доз вакцини проти коронавірусу, яку виробляє його компанія разом з американською Pfizer.
Співзасновник і гендиректор BioNTech Угур Шахін зазначив, що вакцина BNT162b2, найімовірніше, буде ефективною і проти нового штаму коронавірусу, виявленого у Великобританії і деяких країнах Європи.
Вакцина, за інформацією Шахіна, продемонструвала високу ефективність проти 20 штамів коронавірусу, що може свідчити і про високу ймовірність її ефективності проти британського штаму. Вакцину для екстреного використання вже схвалило кілька країн, зокрема Великобританія, Канада, США, Швеція і Бахрейн.
У світі станом на 22 грудня розробляють 223 потенційні вакцини проти коронавірусу, 61 препарат зараз проходить стадію клінічних випробувань, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров'я.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 27 грудня, у світі від початку пандемії коронавірусу заразилося понад 80,3 млн осіб. Померло від COVID-19 уже 1,75 млн, а видужало більше ніж 45,4 млн пацієнтів.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.