Євросоюз офіційно затвердив 10-й пакет санкцій проти РФ – Боррель

Глава євродипломатії оголосив про нові заходи проти РФ
Фото: ЕРА
Верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель 25 лютого повідомив у Twitter про ухвалення 10-го пакету санкцій ЄС проти Росії за агресію проти України.

За його словами, у пакет увійшли "нові й значні" обмеження для російського військово-промислового комплексу на імпорт та експорт. Також у ньому розширено перелік заборонених пропагандистських ЗМІ.

Боррель підтвердив заяву міністра закордонних справ Вопке Гукстри про те, що до списку санкцій додано понад 120 фізичних осіб і компаній, зокрема тих, хто сприяв депортації українських дітей з окупованих територій та їхньому насильницькому всиновленню.

"У межах наших списків ми націлені на тих, хто є відповідальним за депортацію й насильницьке всиновлення не менше ніж 6 тис. українських дітей. Це є явним порушенням міжнародного права, зокрема Женевської конвенції, про що я вчора говорив у Раді Безпеки ООН", – написав глава євродипломатії

Контекст:

Про те, що ЄС після довгих погоджень схвалив 10-й пакет санкцій проти РФ, увечері 24 лютого повідомив редактор Radio Free Europe / Radio Liberty з питань Європи Рікард Йозвяк.

Шведське представництво в Раді ЄС анонсувало, що новий пакет передбачає посилення експортних обмежень щодо товарів подвійного призначення й технологій; адресні обмежувальні заходи щодо фізичних та юридичних осіб, які підтримують війну, поширюють пропаганду або доправляють безпілотники, які Росія використовує у війні.

До цього, за даними Ради ЄС, під санкціями перебували 171 юридична і 1386 фізичних осіб, включно з президентом Росії Володимиром Путіним і міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року на РФ було накладено понад 11,4 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 14 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.