Моравецький: Ми незадоволені 10-м пакетом санкцій. Він надто м'який
"Що стосується 10-го пакету санкцій, то ми незадоволені ним. Тому що він надто м'який. Він надто слабкий. Ми пропонуємо, щоб там були різні особи. Ми пропонували, щоб там були російські продукти, зокрема каучук", – повідомив він.
Польща тисне на союзників, щоб цей пакет санкцій був потужнішим, додав він. За словами Моравецького, сьогодні він має намір звернутися до глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, щоб у список увійшли "винятково шкідливі" російські пропагандисти.
"Ми знаємо, якою шкідливою є російська пропаганда. Яку брехню, які фейки й ненависть можуть поширювати ці люди. Тому клопотатимемо, щоб якомога ширше цей пакет розробити", – додав він.
Politico повідомляло, що представники Європейського союзу не затвердили 23 лютого 10-й пакет санкцій проти Росії за розв'язану війну в Україні й що проти підписання пакету виступає Польща, яка вважає занесені в нього обмеження недостатньо жорсткими.
Контекст:
ЄС уперше ввів санкції проти Росії у відповідь на її агресію щодо України 2014 року. 2022 року, після повномасштабного вторгнення російських військ, обмеження суттєво розширили.
Зараз, як повідомила Рада ЄС, під санкціями перебувають 171 юридична і 1386 фізичних осіб, серед них президент Росії Володимир Путін і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Обмеження стосуються фінансового й оборонного секторів Росії, компаній авіаційної, суднобудівної й машинобудівної галузей, збройних сил і воєнізованих формувань, політичних партій і ЗМІ, які поширюють прокремлівську й антиукраїнську пропаганду.
Загалом 2022 року ЄС увів дев'ять пакетів санкцій проти Росії, зараз обговорюють 10-й.
Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський союз ухвалить 10-й пакет санкцій проти Росії до 24 лютого, річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
За інформацією глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року на РФ було накладено понад 11,3 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 14 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.