Євросоюз погодився відкласти Brexit до 22 травня
На саміті Євросоюзу в Брюсселі було відхилено пропозицію британського прем'єра Терези Мей про перенесення Brexit на 30 червня. Компромісною датою стало 22 травня, повідомляють Bloomberg і Reuters із посиланням на проект підсумкового комюніке.
Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі 21 березня погодилися на короткострокове перенесення Brexit до 22 травня за умови, що британський парламент наступного тижня схвалить угоду про вихід. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на свої джерела.
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей приблизно півтори години аргументувала необхідність відтермінування виходу країни із союзу до 30 червня, проте цю пропозицію було відхилено. Компромісну дату 22 травня запропонував голова Європейської ради Дональд Туск.
Агентство Reuters опублікувало витяг із проекту комюніке, яке лідери ЄС готуються схвалити за підсумками саміту. Як випливає з підготовленого документа, ЄС зобов'язується погодитися на відтермінування до 22 травня. Враховуючи, що Великобританія не має наміру проводити вибори в Європарламент, продовження терміну, як вважають лідери 27 країн ЄС, є неможливим, пише агентство.
23 червня 2016 року відбувся референдум про вихід Великобританії з ЄС. 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС. Вихід Великобританії з ЄС було заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом).
Мей відкидала можливість проведення другого референдуму щодо Brexit.
22 листопада 2018 року ЄС і Великобританія на рівні переговірників погодили 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини.
25 листопада лідери ЄС підтримали угоду про Brexit. Документ мали схвалити парламент Великобританії, Європарламент і парламенти всіх держав – членів ЄС.
15 січня 2019 року депутати британського парламенту не підтримали угоди уряду про вихід із ЄС. 12 березня парламент повторно відхилив угоду.
13 березня Палата громад проголосувала проти виходу з ЄС без угоди, за схемою no deal, коли сторони просто розходяться і вирішуватимуть усі спірні питання в міру їх виникнення.
14 березня Палата громад парламенту Великобританії ухвалила рішення доручити Мей звернутися до Євросоюзу із запитом про відтермінування Brexit.
20 березня Мей надіслала Туску прохання про перенесення Brexit на 30 червня.
За даними Reuters, у Єврокомісії були проти ідеї Мей щодо нової дати Brexit. Або Brexit буде проведено до 23 травня, коли стартує кампанія з виборів у Європейський парламент, або процедуру слід перенести на значний термін і зобов'язати Сполучене Королівство провести вибори євродепутатів, вважають у комісії.
Туск заявив, що відтермінування дати Brexit можливе за умови, що британський парламент схвалить угоду з Європейським союзом про вихід із блоку.