Чотири країни долучилися до санкцій ЄС проти Росії через агресію проти України

10 вересня Євросоюз продовжив санкції щодо РФ
Фото: EPA

Обмежувальні заходи, введені 2014 року у зв'язку з дестабілізаційними діями Росії проти України, діятимуть до 15 березня 2021 року, таке рішення у вересні ухвалила Рада ЄС.

До санкцій Європейського союзу щодо Росії за агресію проти України долучилося ще чотири країни. Вони будуть діяти до 15 березня 2021 року. Про це 20 листопада повідомила пресслужба Ради Європи.

10 вересня Євросоюз продовжив санкції проти порушників територіальної цілістності України ще на шість місяців.

До антиросійських санкцій долучилися країни  кандидати на вступ до Європейського союзу – Чорногорія та Албанія. Також санкції проти Російської Федерації підтримали країни Європейської асоціації вільної торгівлі Ліхтенштейн і Норвегія, які входять до Європейського економічного простору.

"Вони забезпечать, щоб їхня національна політика відповідала цим рішенням Ради Європи. Європейський союз бере до уваги це зобов'язання і вітає його", – ідеться в заяві.

Персональні санкції запроваджено щодо 41 людини та 28 організацій, повідомляють у релізі.

Уперше ці обмежувальні заходи запровадили 17 березня 2014 року.

Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів ЄС за посягання на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Серед них – індивідуальні санкції проти окремих осіб і суб'єктів господарської діяльності (і саме до них приєдналося чотири країни), заборона на економічні відносини із Кримом і Севастополем, а також обмежувальні заходи щодо окремих секторів російської економіки.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму, який відбувся 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Відразу після анексії Криму Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.