Євросоюз тиснутиме на Південну Корею, щоб вона надавала Україні боєприпаси – ЗМІ
Президент Європейської ради Шарль Мішель і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здійснять візит до Сеула. 22 травня вони зустрінуться з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем.
Високопосадовець ЄС повідомив Euractiv, що Мішель і фон дер Ляєн попросять Південну Корею бути "відкритішою" щодо постачання Україні боєприпасів та військової техніки.
Європейські союзники розраховують на те, що Південна Корея надасть військову допомогу Україні, оскільки заводам із виробництва боєприпасів блоку потрібно кілька місяців, щоб наростити виробництво, пише агентство.
Корейський глава Центру безпеки, дипломатії та стратегії Брюссельського вільного університету Рамон Пачеко Пардо заявив, що Південна Корея має можливість надати боєприпаси "у найкоротші строки". Він також зазначив, що боєприпаси корейського виробництва сумісні зі стандартами НАТО.
Водночас Південна Корея має труднощі з постачанням озброєнь з юридичного погляду, додав Пардо. Як варіант, Сеул може продати обладнання державі – члену ЄС, яка потім передасть його Україні, пише Euractiv
Контекст:
Юн Сок Йоль у січні заявив, що корейський закон, який забороняє постачання зброї країнам, які перебувають у стані конфлікту, "ускладнює" надання зброї Україні. Південна Корея зараз надає Україні економічну та гуманітарну допомогу. Вона, зокрема, надала 100 пікапів Ssang Yong Musso і п'ять мініекскаваторів Doosan DX17Z.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи позицію корейської влади, зазначив, що такі країни, як Німеччина, Швеція і Норвегія, проводили аналогічну політику відмови від постачання зброї, але змінили її. Він закликав Південну Корею надати військову підтримку Україні.
Південна Корея може розширити свою підтримку України, вийшовши за межі гуманітарної й економічної допомоги, яку надають нині, якщо Україна зазнає масштабного нападу на мирних громадян, заявив Юн Сок Йоль 19 квітня. 28 квітня під час свого візиту до США він повідомив, що Південна Корея розгляне "різні варіанти" підтримки України.