Південна Корея вперше заявила про готовність надати військову допомогу Україні
Південна Корея може розширити свою підтримку Україні, вийшовши за межі гуманітарної та економічної допомоги, яку надають зараз, якщо Україна зазнає масштабного нападу на мирних громадян. Про це напередодні свого візиту до Вашингтона заявив президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, пише 19 квітня Reuters.
Президент Південної Кореї озвучив обставини, за яких країна розпочне постачання озброєнь в Україну. За його словами, це станеться, якщо виникне ситуація, з якою міжнародна спільнота "не зможе змиритися", наприклад великомасштабний напад на мирних жителів, масове вбивство чи серйозне порушення законів війни.
У цьому разі Південній Кореї "буде важко наполягати" тільки на гуманітарній або фінансовій підтримці, підкреслив Юн Сок Йоль.
Reuters цитує його заяву про те, що не може бути обмежень щодо підтримки захисту й відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення відповідно до міжнародного і внутрішньодержавного права.
За повідомленням агентства, Юн Сок Йоль сказав, що його уряд вивчає способи захисту і відновлення України, так само, як Південна Корея отримувала міжнародну допомогу після Корейської війни 1950–1953 років.
Однак Південна Корея водночас враховуватиме свої відносини зі сторонами, які беруть участь у війні, та події на полі бою і вживе "найбільш відповідних заходів", пояснив він.
Reuters зазначає, що Сеул уперше заявив про готовність надати зброю Україні більш як за рік після того, як відкинув можливість надання летальної допомоги.
Агентство вказує, що досі Південна Корея, попри дедалі більший тиск із боку західних країн щодо постачання зброї, намагалася уникати протистояння з РФ з огляду на наявність корейських компаній, які працюють на російському ринку, і вплив Москви на Північну Корею.
Юн Сок Йоль, за інформацією Reuters, має відвідати Вашингтон наступного тижня для зустрічі на найвищому рівні з президентом США Джо Байденом, присвяченій 70-річчю союзу двох країн. Агентство характеризує Південну Корею як головного союзника США і великого виробника артилерійських боєприпасів.
Контекст:
Південна Корея передала в Україну 100 пікапів Ssang Yong Musso і п'ять мініекскаваторів Doosan DX17Z, повідомило посольство Сеула в Києві 7 грудня. Партію транспорту корейський уряд надав як гуманітарну допомогу.
Південна Корея підписала великі угоди щодо постачання сотень танків, літаків та іншої зброї члену НАТО Польщі після початку війни в Україні. Водночас президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що корейський закон, який забороняє постачання зброї країнам, які перебувають у стані конфлікту, "ускладнює" постачання зброї Україні.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 30 січня, коментуючи позицію корейської влади, зазначив, що такі країни, як Німеччина, Швеція та Норвегія, проводили аналогічну політику відмови від постачання зброї, але змінили її. Він закликав Південну Корею надати військову підтримку Україні.
Уряд Південної Кореї дав дозвіл на постачання Польщею Україні самохідних артилерійських установок Krab із південнокорейськими деталями торік, писало Reuters 8 березня з посиланням на представника південнокорейського міністерства оборони.