Євросоюз використовує блокувальну постанову для захисту своїх компаній від санкцій США проти Ірану – Юнкер
Після виходу США з ядерної угоди з Іраном Європейський союз зобов'язаний захищати європейські компанії, особливо малі і середні підприємства, зазначив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.
Для захисту європейських компаній від наслідків виходу США з ядерної угоди з Іраном Європейський союз використає "блокувальну постанову" 1996 року. Про це 17 травня після саміту Євросоюзу у Софії (Болгарія) повідомив глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, повідомляє австрійське видання Kleine Zeitung.
Активація постанови почнеться вранці 18 травня.
Передбачено, що європейським компаніям можуть компенсувати втрати через санкції.
Видання стверджує, що "це посилить торгову кризу між США та ЄС".
"ЄС зобов'язаний захищати європейські компанії, особливо малі і середні підприємства", – заявив Юнкер.
За результатами саміту він зазначив у Twitter, що в Софії було надіслано "сильний сигнал про єдність у торгівлі з Іраном і США".
Блокувальна постанова – закон, ухвалений в одній країні, щоб перешкодити застосуванню закону, ухваленому в іншій країні.
8 травня 2018 року Трамп оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану, вважаючи його "катастрофічним". За його словами, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.
Глава Білого дому анонсував, що США встановлять найвищий рівень економічних санкцій проти Ірану. Міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомив, що частина санкцій набуде чинності із 6 серпня, а ще частина – із 4 листопада 2018 року.
Радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон заявив, що Вашингтон може ввести санкції проти європейських компаній, які співпрацюють з Іраном.
Посол Євросоюзу в США Девід О'Салліван у відповідь заявив, що Брюссель захистить європейські компанії від наслідків нових санкцій США.