Ющенко: Росія викреслена з геополітичного, економічного, торговельного ринку на десятки років
"У ХХІ столітті жити в авторитарній, а сьогодні можна говорити – у режимній, фашистській, терористичній державі – це небезпечно для всіх. Тут не треба питати, а по кому дзвонить дзвін сьогодні. По тобі. Чи ти португалець, чи ти іспанець... Ні одна нація світу при сьогоднішній комунікації, при сьогоднішніх відстанях, при сьогоднішніх технологіях не може жити спокійно, якщо на одній восьмій території світу буде жити держава з ладом, який тобі не дає гарантії життя, безпеки, розвитку, освіти, нормальних відносин", – наголосив Ющенко.
Він зазначив, що президент РФ Володимир Путін – "велика проблема", проте, на його думку, Україна з нею впорається. Але, наголосив політик, не менша проблема – російський народ.
"І це не лікується пеніциліном, це не лікується якимись програмами лікування. Це десятки, десятки років. Те, що Путін робить зараз для Росії, – очевидно, Росія викреслена з ринку в широкому розумінні цього слова – і геополітичного, й економічного, і торговельного – на десятки років. Це загублена земля, сибірські болота", – заявив Ющенко.
Ющенко: Чому не отруїв Путіна, коли він був у мене вдома? Не думав, що його так погано у школі вчили. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
У відповідь на напад Росії на Україну, який почався 24 лютого 2022 року, США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія, Японія та інші країни ввели проти РФ кілька пакетів санкцій, зокрема особисто проти президента РФ Володимира Путіна і вищих держпосадовців РФ.
США, зокрема, ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти й газу, ввели обмеження на операції із суверенним боргом РФ, заборонили ввезення доларових банкнот до РФ, ввели санкції проти вищого військового й політичного керівництва Росії. Також нижня палата американського парламенту проголосувала за припинення "нормальних торговельних відносин" із Москвою.
Єврокомісія 7 грудня презентувала дев'ятий пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне військове вторгнення в Україну, Рада ЄС остаточно затвердила його 16 грудня.
Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.