Кандидатка у президенти Молдови Санду розповіла, який план був у Козака щодо Придністров'я G

Санду: Ми дізналися про цей меморандум після того вже, як він не відбувся
Фото: ЕРА

Якби 2003 року Молдова підписала запропонований нинішнім заступником глави адміністрації президента РФ Дмитром Козаком план щодо Придністров'я, невизнане утворення здобуло б особливу владу, пояснила в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону експрем'єр-міністерка Молдови Мая Санду.

Колишня прем'єр-міністерка Молдови Мая Санду, яка балотується на пост президента, в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповіла, який план щодо Придністров'я був у Дмитра Козака, який зараз є заступником глави адміністрації президента РФ.

Документ відомий як "меморандум Козака", підготували 2003 року.

"Ми дізналися про цей меморандум після того вже, як він не відбувся. Тому що процес не був відкритим. Знало тільки кілька людей. Із того, що ми бачимо, – тому що сьогодні документ доступний онлайн, його можна прочитати, – тодішній президент [Молдови] пан [Володимир] Воронін сказав "ні" цьому меморандуму в останній момент. Але всім зрозуміло, що той меморандум дав би особливу владу, якщо можна так сказати, Придністров'ю і стосовно зовнішньої політики, і щодо внутрішньої політики Молдови", – сказала Санду.

За її словами, для Молдови "це було неприйнятно".

"Тобто навіть президент Воронін, якого всі тоді бачили як проросійського, зрозумів, що він не може підписувати таку угоду. Але ми вже дізналися і побачили все це після того, як усе відбулося. Тобто не відбулося. Ми дізналися потім", – зазначила експрем'єрка Молдови.

Кандидатка у президенти Молдови Санду: Я поважаю територіальну цілісність України. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Придністров'я оголосило про суверенітет 1990 року, у зв'язку з чим між Молдовою і самопроголошеною республікою почався збройний конфлікт. Улітку 1992-го бойові дії завершилися. Політично конфлікту досі не врегульовано.