Канцлер ФРН може втратити посаду через відмову постачати в Україну важке озброєння – ЗМІ
Зазначають, що ухвалення документа може загрожувати Шольцу втратою посади.
За даними Spiegel, резолюція від німецької опозиції може набрати більшість голосів, оскільки і у самій коаліції ідея постачання важкого озброєння Україні має широку підтримку.
У разі її ухвалення Шольцу фактично доведеться просити вотуму довіри, щоб забезпечити собі більшість у Бундестазі.
"Тверда позиція блоку партій "Християнсько-демократичний союз" і "Християнсько-соціальний союз" (ХДС/ХСС) у тому, що Німеччина має зробити все можливе для підтримки Збройних сил України у протистоянні російській агресії. Включно з постачанням важких озброєнь і жорсткими санкціями, які відчутно підвищують ціну агресії", – заявив у коментарі Guildhall депутат Бундестагу від опозиційного блоку ХДС/ХСС Юрген Гарт.
За інформацією Bild, міністерство оборони Німеччини виключило все важке озброєння зі списку, надісланого Україною для боротьби з російським вторгненням, хоча німецька промисловість могла надати багато видів озброєнь у короткостроковій і середньостроковій перспективі.
Повідомляють, що у списку були танки Leopard, БТР Puma, Marder, Boxer, Fuch. Окрім того, Україна повідомила федеральний уряд і промисловість Німеччини про гостру потребу в реактивних системах залпового вогню і протикорабельних ракетах, а також протитанкових ракетах типу Milan і Spike.
19 квітня Шольц заявив, що Німеччина допоможе профінансувати пряме постачання озброєння від німецьких виробників України. Насамперед ідеться про протитанкові засоби і засоби ППО.
Проте на запитання, чи передасть Німеччина танки Leopard, він сказав, що західні союзники – не лише ФРН – погодилися з тим, що є сенс передати Україні ту зброю, яку вона може негайно розгорнути. Отже, союзники дозволять країнам Східної Європи передати радянську зброю, взявши на себе зобов'язання замінити її, наголосив Шольц.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня.
13 квітня президент України Володимир Зеленський у зверненні до союзників опублікував перелік озброєння, необхідного Україні для продовження війни з Росією. До нього увійшли бойова авіація, артилерійські комплекси та боєприпаси до них, реактивні системи залпового вогню, бронетехніка (зокрема танки), а також системи протиповітряної оборони.
Німеччина від початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого ФРН змінила позицію та погодилася постачати озброєння. За словами Шольца, ФРН практично вичерпала кількість зброї, яку може надати зі своїх запасів.