Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Табах: У США величезна конкуренція, щоб потрапити в армію G

Табах: У нас дуже жорстка субординація, але шаноблива
Фото: Irine Tabach / Facebook
Кожне життя американського солдата – це "величезна відповідальність і величезні гроші", зазначив у інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Юрій (Гаррі) Табах.

У Сполучених Штатах в армію потрапити непросто. Про це в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона повідомив капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Юрій (Гаррі) Табах.

"У нас немає рукоприкладства, немає дідівщини, навіть немає поняття, тому що в нас немає призовів. Проводять ротації. Вони професійні, вони хочуть там бути, їх ніхто не змушує, вони будь-якої миті можуть піти. У нас конкуренція – потрапити у збройні сили... У нас величезна конкуренція. Не всіх беруть у збройні сили, навіть рядовими. І в нас за це платять великі гроші, великі пільги: навчання, медицина тощо", – сказав він.

За словами американського офіцера у відставці, у США "кожне життя солдата – це величезна відповідальність і величезні гроші".

"За солдата, по-моєму, у нас сьогодні, якщо його вб'ють у бойових діях, виплачують мільйон доларів тільки сім'ї. А все інше – це ще кілька мільйонів коштує", – зазначив Табах.

Він підкреслив, що, якщо американський солдат не в поході, він після завершення вахти "сідає в машину і їде до себе додому, у квартиру або будинок".

"Але якщо він не пристебнутий і потрапляє в аварію, навіть офіцер і сержант може відповісти за це. Тому що це означає, що він недисциплінований. Тому, коли ви бачите кіно або новини, ви бачите, що в усіх наших солдатів каски пристебнуті, пальці з курків... У нас немає цих на БТРах із банданами "рембо"... Такого в нас немає. Це тільки в кіно, у Голлівуді, трапляється. Тому дідівщини немає, але субординація в нас жорстка", – пояснив Табах.

За його словами, демократії у збройних силах США не практикують.

"У нас дуже жорстка субординація, але шаноблива. Ми не використовуємо матюків, ми – офіцери – не підвищуємо голосу. Тому що, якщо офіцер починає кричати або психувати, отже, він втратив контроль над собою, отже, він не може командувати. Кар'єра його закінчилася... Ти завжди маєш увійти у становище солдатів. У нас солдати їдять першими в польових умовах, сержанти – другими, а офіцери їдять останніми", – розповів Табах.

Відставний офіцер зазначив, що "якщо ти не хочеш служити – це гірше за в'язницю".

Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Табах: Якщо у США солдата вб'ють у бойових діях, його сім'ї виплачують мільйон доларів. Читайте повний текст інтерв'ю

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Табах народився 1966 року в Москві в сім'ї лікарів. 1976 року із сім'єю емігрував до США. Закінчив фармацевтичну школу Університету Темпла і парашутно-десантну школу, згодом здобув ступінь MBA в Університеті Джексонвілл.

Із 1985-го до 2011 року служив у військово-морських силах США. Табах – перший офіцер збройних сил США, народжений у СРСР.

У 1992–1994 роках працював у комісії у справах військовополонених і зниклих безвісти в посольстві США в Москві, у 2006–2008 роках у Центрі передового досвіду НАТО щодо захисту від тероризму в Туреччині, у 20082011 роках був начальником штабу спеціальної військової місії НАТО в Росії.