Касьянов: Упевнений, що в оточенні Путіна всі розуміють глибину авантюри, що це біда для них, для їхніх сімей і майбутнього. Усі вони мріють про зміну ситуації G

Путін (на фото) і всі ті, хто залучений до ухвалення рішення про початок війни проти України, не знають, що робити далі, зазначив Касьянов
Фото: EPA
Президент Росії Володимир Путін, як і його найближче оточення, не знають, що далі робити у війні, яку 24 лютого РФ розпочала проти України.

Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів опозиційний російський політик, колишній глава уряду РФ Михайло Касьянов.

"Я, звісно, упевнений у тому, що вони всі розуміють глибину авантюри. Хтось, хто має, скажімо так, коріння кадебешне, може підтримувати Путіна, [секретаря Ради безпеки Росії Миколу] Патрушева і всю цю конструкцію, і жорстку лінію. Ми бачимо, що такі люди є, зокрема, і на регіональному рівні, ось, але не обов'язково навіть, які прийшли з КДБ. Але основна частина людей, які під Путіним: те, що ми називаємо "путінською елітою", "керівний клас" тощо, я думаю, що вони всі, певна річ, розуміють", – сказав Касьянов.

За його словами, на рівні міністрів, заступників міністрів усі розуміють, що "це просто біда для них, для їхніх сімей, для їхнього майбутнього".

"Тому вони, звісно, усі мріють про зміну ситуації. Вони, звичайно, усі бояться, як ця зміна відбуватиметься", – зазначив політик.

На думку Касьянова, сценаріїв може бути кілька.

"Я бачу лише один сценарій – сірий, кілька чинників якого вже позначав. Але, безперечно, усі, певна річ, цього бояться. Бояться майбутнього. І тому всі ті, хто залучений до ухвалення рішення про початок війни проти України, безумовно, розуміють. І вони ніби як у цьому човні разом із Путіним. І тому вони й далі крутять цю антиукраїнську шарманку на підтримку війни. Але вони також перебувають у безвихідному становищі. І вони не мають виходу. Вони так само, як і Путін, не знають, що робити далі. Тому вони в такій напівістерії й перебувають, – наголосив ексглава уряду РФ. – І ми навіть бачимо, які закони зараз обговорюють. Просто собі складно навіть уявити, що нормальна людина може такі речі писати чи обговорювати та ще й публічно захищати”.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Під тимчасовою російською окупацією зараз частина Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей, а також Автономна Республіка Крим (із 2014 року).

В інтерв'ю "Українській правді" наприкінці травня глава української розвідки Кирило Буданов заявляв, що активна фаза бойових дій має піти на спад до кінця року, оскільки "ресурсів у Росії для ведення нормальної війни є на 12 місяців".

Розв'язана Росією війна в Україні закінчиться до початку літа 2023 року, спрогнозував Буданов у середині жовтня. "Для початку" Україна вийде на кордони 1991 року, зазначив глава розвідки.

8 листопада Буданов сказав, що настає вирішальний період війни проти Росії.

Після вторгнення в Україну західні країни ввели кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, низки наближених до Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.

Путін не вірить у поразку Росії у війні й має намір і далі атакувати Україну, що викликає паніку в частини російської еліти.