Каспаров: Я завжди заперечував, що Путіна треба називати президентом. Він – диктатор

Каспаров: Я завжди заперечував, що Путіна треба називати президентом. Він – диктатор
Каспаров: Імперії приречені. І я не бачу жодного майбутнього для російської держави, якщо вона не зміниться
Фото: EPA
Майбутнє Росії залежить від здатності вільного світу визнати, що президент РФ Володимир Путін веде проти нього гібридну війну, заявив російський опозиціонер, 13-й чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров.

Росія може і має змінитися, але це неможливо, поки державу очолює президент Володимир Путін. Таку думку висловив російський опозиціонер, 13-й чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров під час онлайн-дискусії "Що робити з Росією?", яка відбулася на майданчику Київського безпекового форуму. Трансляцію заходу вели 22 лютого на каналі фонду Open Ukraine у YouTube.

"Моя відповідь – так, Росія може і мусить змінитися, щоб вижити. Імперії приречені. І я не бачу жодного майбутнього для російської держави, якщо вона не зміниться. І чим швидше, тим краще. Але зміни не можуть статися в межах цієї, путінської, системи. До речі, я завжди заперечував, що його треба називати президентом. Він – диктатор. Сьогоднішня Росія – одноосібна диктатура, яка відкрито втілює всі елементи фашистської ідеології як усередині країни, так і на міжнародній арені. У цілому, це мафіозна структура, оскільки відданість режиму є єдиним критерієм політичної успішності в Росії", – сказав Каспаров.

За його словами, майбутнє Росії залежить від здатності вільного світу визнати, що Путін веде проти нього гібридну війну.

"І робить він це не тому, що вірить у російський імперіалізм. Не думаю, що він переймається питанням кордонів Росії. Його цікавлять лише гроші і влада. І він відчуває, що, реалізуючи агресивний порядок денний, він може продовжити свою владу. Оскільки йому більше немає чого запропонувати росіянам", – заявив Каспаров.

Він зазначив, що економічна ситуація у РФ погіршується, а мільярдери тримають гроші у країнах вільного світу.

"Майбутнє Росії та її здатність до трансформації великою мірою залежатимуть від рішучості вільного світу протистояти агресії Путіна. З радянської історії ми знаємо, що режими, на кшталт путінського, дуже вразливі до геополітичних поразок. Поки що Путін упевнений, що ні Європа, ні Америка не готові завдати удару, який міг би мобілізувати протести в Росії", – сказав він.

У дискусії також узяли участь американський дипломат, колишній посол США у РФ Майкл Макфол, членкиня Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель, прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках і глава Київського безпекового форуму Арсеній Яценюк, директор Київського безпекового форуму Данило Лубківський (модератор).

Путіна обрали на пост президента РФ у 2000 році. Після двох строків, у 2008 році, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Дмитро Медведєв. У 2012 році Путіна знову обрали главою держави, також він виграв президентські вибори 2018 року.