Каспаров: Путінська пропаганда значно небезпечніша за пропаганду комуністичну зразка 50-річної давнини
Технологію змішування фейків зі справжніми новинами влада РФ на чолі із президентом Володимиром Путіним спочатку "відточила" всередині держави, а потім у сусідніх країнах, зазначив російський опозиціонер, 13-й чемпіон світу із шахів Гаррі Каспаров.
Кремль понад 10 років створював і налагоджував пропагандистську машину. Про це російський опозиціонер, 13-й чемпіон світу із шахів Гаррі Каспаров заявив у інтерв'ю "Фактам и комментариям", яке опублікували 4 квітня.
За його словами, технологію змішування фейків зі справжніми новинами влада РФ спочатку "відточила" всередині держави, потім у сусідніх країнах, далі у Східній Європі, а "тепер почувається такою впевненою, що атакує весь вільний світ".
"Технологічні компанії, такі як Google, Apple, Facebook, мають усі можливості зупинити ці порушення. Але потрібна політична воля, а не тільки технічні можливості. Повністю позбутися фейків і ботів, звичайно, не можна, але можна суттєво скоротити їхній вплив на користувачів. Russia Today – яскравий тому приклад. Захід визнав, що це не незалежний телеканал, а пропагандистська зброя. А коли йде війна, до таких речей треба ставитися з усією серйозністю", – пояснив Каспаров.
Він запевнив, що "путінська пропаганда значно небезпечніша за пропаганду комуністичного зразка 50-річної давнини".
"Та пропаганда базувалася на ідеологічних засадах. І вони були очевидними. А Путін (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН") постійно змінює маски. Їх у нього багато: ультраправі, лівацькі, євроскептики... Підходить усе, що може розхитати статус-кво", – зазначив опозиціонер.
За даними Держдепартаменту США, Москва щорічно виділяє $1,4 млрд для забезпечення роботи складної системи пропаганди, яка подає бачення Кремля на події у світі 30 мовами.