Казахстанський мільярдер Сейсембаєв: Я написав записку Назарбаєву. Він запитує: "Хто цей хлопець? Їдьмо зі мною" G

Сейсембаєв: Назарбаєв виходить на трибуну і зачитує мій лист. Я офігів
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

В авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона казахстанський бізнесмен, інвестор Маргулан Сейсембаєв розповів, що під час навчання в університеті під впливом книжки американського письменника Дейла Карнегі написав записку майбутньому президентові країни Нурсултану Назарбаєву, і той її зачитав перед усіма.

Казахстанський бізнесмен, інвестор Маргулан Сейсембаєв розповів у авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона, що під час навчання в Казахському державному університеті імені С.М. Кірова в Алмати спілкувався із Нурсултаном Назарбаєвим, який згодом став президентом Казахстану.

"Закінчую третій курс. Сказали: перший секретар [ЦК Компартії Казахстану Назарбаєв] зустрічатиметься зі студентами в Палаці культури АХБК. Приблизно 10 тисяч людей", – згадав він.

За словами бізнесмена, напередодні в Москві, куди він їздив слухати лекції, купив книжку американського письменника Дейла Карнегі "Як здобувати друзів і впливати на людей".

"Вона мені так сподобалася! Ось просто в масть! Я взяв цю книжку, її всю прочитав, законспектував. Коли мені сказали, що буде зустріч із Назарбаєвим, думаю: "Дай-но я спробую ці методи". І почав писати лист: "Шановний Нурсултан Абишевич, я такий і такий, огульний хлопець, закінчив казахстанську школу, працював чабаном, послужив в армії, поступив в КазНУ, став ленінським стипендіатом, володію англійською мовою вільно. Мені тут тісно – відправте мене за кордон", – пояснив Сейсембаєв.

Він зазначив, що передавав записку Назарбаєву рядами "без задньої думки".

"Раптом Назарбаєв виходить на трибуну і зачитує мій лист. Я офігів, звичайно. Він питає: "Хто цей хлопець? Нехай встане". Я встав. Увесь зал на мене дивиться. Він каже: "Ось такі люди мені потрібні, ось із такими людьми я будуватиму майбутнє Казахстану. Їдьмо зі мною". Мене одразу під білі ручки – і в його резиденцію. Приїхали, великий овальний стіл, сидить він, міністр освіти, мер міста, декан факультету Каліфорнійського університету Аксель Лейонхуфвуд... Напевно, годину ми пили чай. І такий допит: звідки, що, як... Ну, я на всі питання відповідаю. Наприкінці президент звернувся до Акселя Лейонхуфвуда: "Моє прохання: ось цього хлопця візьміть до себе в університет", – розповів бізнесмен.

Казахстанський мільярдер Сейсембаєв: В один із днів, коли я пас баранів, подумав: "Блін, я що, народився, щоб пасти свою їжу?" Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Сейсембаєв народився у 1966 році в Джезказганській області Казахстану в сім'ї чабана. Закінчив Казахський державний університет (спеціальність – правознавство).

У 1991 році заснував приватну комерційну фірму "Сеймар комерція", яка займалася експортом казахської пшениці до країн СНД. Згодом створив корпорацію "Сеймар", яка займалася виробництвом та продажем продукції птахівництва.

У 2000-ні бізнесмен став акціонером і головою "Альянс Банку", який входив до п'ятірки найбільших банків Казахстану і вважався одним із системотворчих, нагадало "Радио Азаттык". У 2009 році банк націоналізували, а Сейсембаєва звинуватили у розкраданні та відмиванні грошей. Він виїхав за кордон, але після отримання "гарантій недоторканності" повернувся назад, зазначив казахстанський Forbes.

В останні роки Сейсембаєв займається інвестиціями. У 2019-му він увійшов під №33 до рейтингу 50 найвпливовіших бізнесменів Казахстану, складеного Forbes.

У серпні 2020 року експрезидент Грузії, голова українського Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі відрекомендував Сейсембаєва як свого потенційного партнера у діяльності Офісу простих рішень і результатів. "До сфери відповідальності Маргулана входитимуть підвищення ефективності процесів забезпечення реформ і законопроєктів, а також вся міжнародна діяльність офісу", – повідомив він.