Казахстанський мільярдер Сейсембаєв: Коли я ріс в аулі, там був культ сили. Або ти сильний, або дурень
В авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона казахстанський бізнесмен, інвестор Маргулан Сейсембаєв розповів, що в аулі, де він ріс, слабких били не з метою принизити.
Казахстанський бізнесмен, інвестор Маргулан Сейсембаєв розповів в авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона, що в дитинстві його, бувало, били.
"Доводилося [отримувати]. Треба врахувати ще, що в той час – та й не лише в той час, зараз теж, напевно – у глибинних селах існував культ сили. Я досі заздрю багатьом своїм друзям, які виросли в місті, наприклад, в Алма-Аті. Вони інтелігентні люди... Я коли ріс в аулі, там був культ сили, там на слабких особливо не зважали. Або ти сильний, або дурень", – пояснив бізнесмен.
За його словами, слабких "частенько били не з метою приниження, а просто щоб з'ясувати, хто сильніший, а хто слабший".
Казахстанський мільярдер Сейсембаєв: В один із днів, коли я пас баранів, подумав: "Блін, я що, народився, щоб пасти свою їжу?" Читайте повну версію інтерв'ю
Сейсембаєв народився 1966 року в Джезказганській області Казахстану в сім'ї чабана. Закінчив Казахський державний університет (спеціальність – правознавство).
1991 року заснував приватну комерційну фірму "Сеймар комерція", яка експортувала казахську пшеницю у країни СНД. Пізніше створив корпорацію "Сеймар", яка займалася виробництвом і продажем продукції птахівництва.
У 2000-х бізнесмен став акціонером і головою "Альянс Банку", що входив до п'ятірки найбільших банків Казахстану і який вважали одним із системотвірних, нагадало "Радио Азаттык". 2009 року банк націоналізували, а Сейсембаєва обвинуватили в розкраданні та відмиванні грошей. Він виїхав за кордон, але після одержання "гарантій недоторканності" повернувся назад, зазначив казахстанський Forbes.
Останніми роками Сейсембаєв займається інвестиціями. 2019 року він увійшов під №33 до рейтингу 50 найвпливовіших бізнесменів Казахстану, складеного Forbes.
У серпні 2020 року експрезидент Грузії, голова українського Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі відрекомендував Сейсембаєва як свого потенційного партнера в діяльності Офісу простих рішень і результатів. "У сферу відповідальності Маргулана входитимуть підвищення ефективності процесів забезпечення реформ і законопроєктів, а також уся міжнародна діяльність офісу", – повідомив він.