Керівника російського пропагандистського агентства Sputnik депортували з Молдови із забороною в'їзду на 10 років

Денисов заявив, що його "посадили в машину й повезли до аеропорту", щоб депортувати першим же рейсом
Фото: sputnik-ossetia.ru

Керівника пропагандистського агентства Sputnik Віталія Денисова депортували з Молдови й заборонили в'їзд у країну на 10 років. Про це повідомило 13 вересня, не називаючи імені Денисова, міністерство внутрішніх справ Молдови.

У відомстві зазначили, що рішення про депортацію іноземця ухвалили через його втручання у внутрішні справи Молдови, яке ставить під загрозу інформаційну безпеку країни.

"56-річного громадянина Росії, згідно з актом, який видала Генеральна інспекція з міграції, було оголошено персоною нон ґрата в Республіці Молдова строком на 10 років. Згідно із процедурами, особу було депортовано під конвоєм із території Республіки Молдова", – ідеться в повідомленні.

Що йдеться про Денисова, сам він повідомив російському пропагандистському держагентству "РИА Новости". За його словами, уранці 13 вересня до нього додому прийшли співробітники міграційної служби, "посадили в машину й везуть до аеропорту з постановою про депортацію першим же рейсом". "Не дали зібрати речі, забрати домашніх тварин тощо. Видали припис про 10-річну заборону на в'їзд у Молдову. Посла поінформували", – сказав росіянин.

Речниця МЗС РФ Марія Захарова пообіцяла, що "заходи у відповідь Росії у зв'язку з депортацією керівника Sputnik Moldova обов'язково будуть", пише "РИА Новости". У МЗС Росії вже викликали молдовського дипломата.

Контекст:

Sputnik Moldova – молдовська філія новинного агентства Sputnik, яке, зі свого боку, входить до державного російського медіахолдингу "Россия сегодня".

Наприкінці лютого 2022 року, після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну, Служба інформації та безпеки Молдови заблокувала сайт Sputnik, пояснивши це ризиком поширення "дезінформації, яка стосується національної безпеки". Із 7 березня припинили й мовлення радіостанції агентства. Російське посольство назвало звинувачення на адресу агентства "необ'єктивними й політизованими".

У серпні 2023 року Молдова вислала 45 російських дипломатів і співробітників посольства, пояснивши це спробами Москви дестабілізувати ситуацію в країні. Цьому передувало розслідування Jurnal TV і The Insider, у якому йшлося, що на даху російського посольства в Кишиневі розташовані антени, які дають змогу прослуховувати телефонні переговори. Крім того, стверджували, що там часто з'являються співробітники СЗР і російської військової розвідки, пов'язані з хакерськими угрупованнями.